Tusk o Kaczyńskim: Ma w ręku całą władzę, a nie podejmuje żadnych decyzji. Wódz nam uciekł z pola bitwy

"Jarosław Kaczyński zniknął w najbardziej krytycznym dla Polski momencie" - stwierdził w czwartkowym wpisie na Twitterze przewodniczący PO Donald Tusk. Jak dodał, prezes PiS "nie podejmuje żadnych decyzji".

Przewodniczący PO Donald Tusk zarzucił na Twitterze wicepremierowi i prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten "zniknął w najbardziej krytycznym dla Polski momencie".

"Ma w ręku całą władzę, a nie podejmuje żadnych decyzji. Decyzji, od których zależy życie tysięcy ludzi i bezpieczeństwo kraju. Wódz nam uciekł z pola bitwy" - dodał Tusk.

Zobacz wideo Mucha o ofensywie dyplomatycznej rządu: To próba podczepienia się pod sukces innych

Donald Tusk o Jarosławie Kaczyńskim: Wódz nam uciekł z pola bitwy

Ostatnie informacje o działalności Kaczyńskiego jako wicepremiera publikowane były na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w październiku.

26 października Kaczyński wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem zaprezentowali projekt ustawy o obronie ojczyzny, dzień wcześniej wicepremier uczestniczył w uroczystym odsłonięciu tablicy poświęconej Grażynie Langowskiej w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Z kolei ostatnia wypowiedź Kaczyńskiego z mównicy sejmowej miała miejsce w sierpniu. Wicepremier mówił wówczas o ustawie na temat odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie.

Prezes PiS Jarosław KaczyńskiNieoficjalnie: Kaczyński wcale nie chciał rozmów z opozycją

Ponad tydzień temu - we wtorek - wywiad z Jarosławem Kaczyńskim wyemitowało Polskie Radio 24. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wziął udziału w specjalnym posiedzeniu Sejmu dotyczącym krytycznej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, które odbyło się 9 listopada. Premier Mateusz Morawiecki tłumaczył nieobecność wicepremiera chorobą. Już dzień później polityk wziął udział w miesięcznicy smoleńskiej.

Więcej o: