Tusk spotkał się z członkami Rady Medycznej przy premierze. Przed spotkaniem z Witek w Sejmie

Donald Tusk spotkał się z ekspertami medycznymi i członkami Rady Medycznej przy premierze - poinformowała Platforma Obywatelska. Wszystko odbyło się chwilę przed spotkaniem Elżbiety Witek z przedstawicielami wszystkich sił politycznych w Sejmie.

O spotkaniu Donalda Tuska z ekspertami i członkami Rady Medycznej poinformowano na koncie twitterowym Platformy Obywatelskiej. Wzięli w nim udział m.in. prof. Krzysztof Pyrć, dr Paweł Grzesiowski, lek. Tomasz Karauda i prof. Robert Flisiak.

Jarosław GowinJarosław Gowin w szpitalu. "W związku z rekomendacjami lekarzy"

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Marszałkini Sejmu zaprasza opozycję

Spotkanie Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych zaplanowane zostało na środę godz. 12:00. - Uważam, że trzeba wysłuchać wszystkich i opinii Rady Medycznej. (...) Trzeba wyważyć wszystkie argumenty przeciwników i zwolenników restrykcji, bo one są logiczne z jednej i drugiej strony. Jeśli nie wszystkie, to część z nich trzeba brać pod uwagę i trzeba się nad tym zastanowić - stwierdziła marszałkini Sejmu.

Rozmowy polityków mają dotyczyć sytuacji epidemicznej w kraju, w tym projektu ustawy dot. weryfikacji szczepień przez pracodawców. Opozycja oczekuje, że "rząd weźmie się do roboty". Przedstawiciele PiS z kolei chcą "przede wszystkim słuchać". - Jesteśmy z panem marszałkiem Kuchcińskim przedstawicielami klubu PiS. Ja idę szczególnie w celu, żeby podkreślić rolę Senatu. Już było tak kilka razy, że kompromis zawarty w Sejmie później był w Senacie obalany. Jeżeli mamy stworzyć jakieś regulacja prawne między podziałami, to musimy się dogadać na poziomie i Sejmu, i Senatu - powiedział senator Marek Pęk.

Senator PiS Jan Maria Jackowski gościem Porannej Rozmowy Gazeta.plJan Maria Jackowski gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Więcej o: