Andrzej Duda rozmawiał z prezydentami Francji i Litwy. "Polska będzie twardo strzegła swojej granicy"

Prezydent Andrzej Duda odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Francji Emanuelem Macronem. Przywódcy rozmawiali o sytuacji wschodniej granicy Unii Europejskiej.

"Prezydent  Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Emmanuelem Macronem; tematem sytuacja na wschodniej granicy UE. Polska i Francja są jednomyślne w ocenie przyczyn. Rozmawiano o różnych wariantach pomocy migrantom po stronie białoruskiej" - napisał na Twitterze Jakub Kumoch.

Zobacz wideo Piecha komentuje nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej

Spotkanie Andrzeja Dudy i Emanuela Macrona. Będą dalsze konsultacje ws. kryzysu na granicy polsko-białoruskiej

"Prezydent Duda podziękował za poparcie dla Polski i zapowiedział, że Polska będzie twardo strzegła swojej (i unijnej) granicy" - napisał na Twitterze szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch.

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy.Granica z Białorusią. Wzrosła liczba rannych, przyjechały kontenery

Andrzej Duda i Emanuel Macron omówili także różne scenariusze pomocy migrantom, którzy znajdują się na terenie Białorusi. Zapowiedzieli również dalsze konsultacje między Polską i Francją w sprawie wywołanego przez Łukaszenkę kryzysu. "W tych chwilach solidarność państw UE jest kluczowa" -  napisał na Twitterze Kumoch.

Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą: Nasze bratnie kraje mówią jednym głosem

Jakub Kumoch poinformował, że przed rozmową z przywódcą Francji, prezydent Andrzej Duda również rozmawiał z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą. "Nasze bratnie kraje, dotknięte atakiem hybrydowym reżimu Łukaszenki, są ze sobą całkowicie solidarne i mówią jednym głosem" - napisał Jakub Kumoch.

Więcej najnowszych informacji o sytuacji na granicy przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Od kilku miesięcy Polska i Litwa, a także Łotwa, zmagają się z naporem migrantów napływających z terenu Białorusi.

Andrzej Duda podpisał ustawy podatkowe z Polskiego ŁaduPolski Ład przesądzony. Andrzej Duda podpisał ustawę. Co się zmieni?

Władze zarówno tych krajów, jak i pozostałych państw unijnych zgadzają się, że cudzoziemcy są wykorzystywani przez reżim w Mińsku do prób destabilizacji zewnętrznych granic Unii Europejskiej.

Więcej o: