Terlecki z COVID-19. Siedział w Sejmie koło Kaczyńskiego, teraz komentuje. "Nie wróciłem na salę"

Ryszard Terlecki zaprzecza, że - wiedząc o zakażeniu COVID-19 - wziął udział we wtorkowych obradach Sejmu. "Rutynowy test, który wypadł pozytywnie, wykonałem już po moim udziale w rannych obradach Sejmu. Jasne, że na salę nie wróciłem" - zapewnia wicemarszałek.

Pierwsza informacja o pozytywnym wyniku testu Ryszarda Terleckiego na koronawirusa, przedostała się do mediów w godzinach porannych we wtorek 16 listopada. Jak podaje portal, zakażeni mogą być również inni pracownicy Sejmu. Na zdjęciach z posiedzenia, które odbyło się 16 listopada, widać, że polityk siedział obok Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej najnowszych informacji ze świata polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W związku z licznymi zakażeniami w Sejmie przywrócono testowanie członków prezydium Sejmu przed posiedzeniem. Mimo że pozostali wicemarszałkowie są zdrowi, w Sejmie - jak relacjonowały media - zapanowała nerwowa atmosfera.

Zobacz wideo Czy Polska pójdzie drogą Wielkiej Brytanii? Komentarz do słów marszałka Terleckiego

Po pewnym czasie Ryszard Terlecki odniósł się do sytuacji na Twitterze. "Posłom opozycji oprócz zdrowia życzę odrobiny oleju w głowie. Rutynowy test, który wypadł pozytywnie, wykonałem już po moim udziale w rannych obradach Sejmu. Jasne, że na salę nie wróciłem. Posłów, którzy kłamią w tej sprawie, nie warto poważnie traktować" - napisał.

Wicemarszałek Ryszard Terlecki widoczny był na początku dzisiejszego posiedzenia, które rozpoczęło się o godzinie 10. Na nagraniach z kamery umieszczonej w Sejmie widać, jak wita się z kilkoma osobami oraz zasiada koło prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 

Wicemarszałek sejmu zarażony koronawirusem

"Jak ustalił dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski, z powodu wielu zakażeń wśród pracowników Sejmu oraz wielu spotkań, które mieli poumawiane wicemarszałkowie, wrócono do zasady testowania członków prezydium przed posiedzeniem Sejmu. Marszałek Terlecki miał wynik pozytywny - tę informację reporter RMF FM potwierdził w kilku źródłach" - napisał na swojej stronie internetowej RMF FM.

Posiedzenie Sejmu 16 listopada 2021 r.Sejm. Ryszard Terlecki ma pozytywny wynik testu na koronawirusa

Stacja przekazała również na swoim portalu, że na posiedzeniu Sejmu tego dnia panowała nerwowa atmosfera, która mogła być związana z wynikiem testu Terleckiego. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, miała wykluczyć trzech posłów Konfederacji (Grzegorza Brauna, Konrada Berkowicza, Jakuba Kuleszy) z powodu ich odmowy założenia maseczek.

Więcej o: