Marsz Niepodległości 2021. Uroczystość była państwowa, ale polityków PiS przyszła garstka [ZDJĘCIA]

Antoni Macierewicz, Patryk Jaki, Robert Winnicki, Krzysztof Bosak - to tylko niektórzy z polityków, którzy wzięli udział w Marszu Niepodległości 2021. Kto jeszcze szedł ulicami Warszawy podczas wydarzenia organizowanego przez narodowców?

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Uczestnicy tego wydarzenia wyruszyli z ronda Dmowskiego o godzinie 13, a ok. 17 w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze informacje o rozpoczęciu sprzątania po pochodzie. Stołeczna policja podsumowała imprezę, pisząc, że w jej trakcie nie odnotowano "poważniejszych incydentów". 

Więcej informacji o Marszu Niepodległości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nie jest pewne, ilu uczestników wzięło udział w Marszu Niepodległości. Organizatorzy imprezy informowali o 150 tys. osób, stołeczny ratusz postanowił nie podawać szacunków dotyczących liczebności maszerujących z ronda Dmowskiego pod Stadion Narodowy. Szacowanej liczby manifestujących w Warszawie nie podaje także policja. Wiadomo z kolei, że w tłumie pojawili się politycy partii rządzącej i Konfederacji. Ich zdjęcia z Marszu Niepodległości można znaleźć w mediach społecznościowych. Kto świętował Dzień Niepodległości na wydarzeniu organizowanym przez Roberta Bąkiewicza?

Zobacz wideo "Uderz, uderz w liberała, anarchistę i pedała". Marsz Niepodległości na ulicach Warszawy

Marsz Niepodległości 2021. Wśród uczestników politycy PiS i Konfederacji

Ze zdjęć dostępnych na Twitterze dowiadujemy się, że w Marszu Niepodległości pojawił się m.in. były szef MON Antoni Macierewicz. Swoją fotografię z tego wydarzenia opublikowali m.in. posłanka PiS Anna Maria Siarkowska oraz polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Na Marszu Niepodległości pojawił się również europoseł PiS Patryk Jaki, a także Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, który wydał decyzję o tym, że Marsz Niepodległości 2021 to wydarzenie o charakterze państwowym. 

W Marszu Niepodległości uczestniczyło też kilku polityków Konfederacji. Wśród uczestników wydarzenia maszerowali posłowie Grzegorz Braun, Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Michał Urbaniak, Krystian Kamiński i Krzysztof Tuduj. Ten pierwszy wygłosił przemówienie ze sceny umieszczonej przy błoniach PGE Stadionu Narodowego podczas ostatniej części wydarzenia. 

- Czołem Wielkiej Polsce. Lewica, komuniści, gdy chcieli zdobyć Europę, krzyczeli "No pasaran". Ale przegrali i wojska wchodziły, skandując "Hemos pasado" i my tak samo, przeszliśmy po raz 12. Nie powstrzymacie wielkiego marszu polskich patriotów, największej narodowej manifestacji w Europie - mówił Winnicki, cytując hiszpańskiego dyktatora wojskowego generała Francisco Franco, który mówił "Przeszliśmy" [hiszp. hemos pasado], gdy nacjonaliści zdobyli Madryt w czasie hiszpańskiej wojny domowej. 

Więcej o: