Jarosław Kaczyński o "wewnętrznym froncie" i "czasie próby". "Trzeba strzec się agentów"

- Siła to umiejętność przeciwstawiania się tym, którzy wewnątrz kraju działają przeciwko polskim interesem. Józef Piłsudski mówił: "W czasie kryzysu strzeżcie się agentów". I trzeba się ich strzec - powiedział na placu Piłsudskiego w Warszawie Jarosław Kaczyński.

- Czas, w którym przed 103 laty odzyskiwaliśmy niepodległość, nie był czasem łatwym. To był czas walki. Zaczynało się wszystko od momentu, w którym to, co można było określić jako ziemie polskie pod polską władzą, to było naprawdę niewiele. Przed Polakami tamtych pokoleń stało wiele pytań: jaka ma być Polska? Czy ma być państwem małym? Czy państwem dużym? - mówił w środę wieczorem na pl. Piłsudskiego w Warszawie Jarosław Kaczyński

Zobacz wideo Pieniądze dla Białorusi za rozwiązanie kryzysu na granicy? Przydacz: Na ten trik chyba już nikt się nie łapie

Więcej informacji nt. Święta Niepodległości na Gazeta.pl.

Prezes PiS odniósł się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. - To był czas mający wiele swoich problemów, ale czas w gruncie rzeczy, z dzisiejszego punktu widzenia, spokojny. Dziś, tylko trzy lata później, stoimy przed ogromnymi wyzwaniami. Tymi, które można na co dzień oglądać w telewizji i internecie. Chodzi o to, co dzieje się na części naszej granicy wschodniej. Ale także z tymi, których może już tak łatwo nie można ujrzeć, a które przychodzą do nas także z zachodu. Jaki jest wspólny mianownik tego, co się dzieje? - powiedział. Kaczyński stwierdził, że "intencje są różne i różne są ośrodki, które prowadzą do tych konfliktów".

Polscy żołnierze na granicy z BiałorusiąStan wyjątkowy kończy się 30 listopada. Co dalej?

Jarosław Kaczyński: Trzeba strzec się agentów

- Jest tak, że bardzo wielu po obu stronach Europy nie chce zaakceptować naszej podmiotowości, nie chce zaakceptować perspektywy naszego rozwoju, wzrostu naszej siły i determinacji. Determinacji, by być narodem nie tylko niezależnym, wolnym, ale także silnym, liczącym się, bo tylko taka Polska może przetrwać - powiedział prezes PiS. - Dziś jest czas próby, odnoszący się do tej siły. A siła to gospodarka, przemysł, armia, a także wewnętrzna zwartość społeczeństwa. Siła to umiejętność przeciwstawiania się tym, którzy wewnątrz kraju działają przeciwko polskim interesem. Józef Piłsudski mówił: "W czasie kryzysu strzeżcie się agentów". I trzeba się ich strzec - podkreślił. Jak dodał, "w sytuacji, która wymaga pełnego zjednoczenia, widzimy i słyszymy bardzo wiele głosów i działań, które budują podstawy, by sądzić, że są inspirowane z zewnątrz". - Mamy także ten wewnętrzny front. A mimo wszystko musimy zwyciężyć - powiedział Kaczyński.

Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia SejmuSondaż. Co pogrąży PiS? Ankietowani uważają, że rządowi zagraża wzrost cen

---

Sprawdź, jak naprawdę pracują posłanki i posłowie na https://sejmomierz.pl/.

Sejmomierz.Sejmomierz. Sejmomierz.

Więcej o: