Róża Thun przeszła do ugrupowania Polska 2050. Ruch Hołowni wchodzi do Parlamentu Europejskiego

Do ugrupowania Polska 2050 Szymona Hołowni dołączyła europosłanka Róża Thun. Kilka miesięcy temu polityczka opuściła Platformę Obywatelską. Tym samym ruch Hołowni ma swoją reprezentantkę w europarlamencie.

"Mamy sprawczość na poziomie europejskim! Dziś naszymi rękoma w Parlamencie Europejskim została Róża Thun! Od tej pory Polska 2050 działa we frakcji Renew Europe. Pani Różo, serdecznie witamy na pokładzie! Razem odnowimy Europę i Polskę, bo Unia To My! - napisał na Twitterze wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa i członek Polski 2050 Rafał Komarewicz. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji politycznych na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Róża Thun: Będziemy służyć naszymi ideałami, pomysłami, aby odnowiona Europa lepiej funkcjonowała

W środę podczas konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim Szymon Hołownia poinformował, że europosłanka Róża Thun przechodzi do ugrupowania Polska 2050. Z kolei ruch Hołowni wchodzi do frakcji Renew Europe skupiającej ugrupowania liberalne. - To bardzo ważne, aby głos Polski 2050 był już dziś słyszany także w Brukseli - powiedział podczas konferencji lider Polska 2050 Szymon Hołownia

Zobacz wideo Czy należy zapłacić Białorusi za pomoc uchodźcom? Ekspertka wyjaśnia wątpliwości

Róża Thun podkreśliła, że cieszy się, że przyłącza się do Renew Europe razem z Polska 2050. - To będzie rodzina polityczna, w centrum sceny politycznej i Europy. Będziemy służyć naszymi ideałami, pomysłami, aby odnowiona Europa lepiej funkcjonowała - powiedziała europosłanka. 

Mateusz Morawiecki na granicy polsko-białoruskiejPremier na granicy. "Jest poszukiwanie słabych punktów" [ZDJĘCIA]

Sprawdź, jak naprawdę pracują posłanki i posłowie

 Róża Thun: Moje decyzje coraz częściej rozchodzą się z tym, jak głosuje nasza delegacja PO

- Bronisław Geremek nauczył mnie, jak wyciągać wnioski z przeszłości. Dla mnie to była zawsze motywacja, żeby znosić te bariery, o których mówił Szymon Hołownia, które nas dzielą. Jestem przekonana, że wspólnie odnowimy Europę, odnowimy Polskę wraz z Polska 2050 - powiedziała podczas konferencji Róża Thun. I dodała: - Mam poczucie, że wracamy do epicentrum wydarzeń w tej chwili, ponieważ głos Polski często był słuchany, ludzie wsłuchiwali się w to, co dzieje się w Polsce, np. wtedy, kiedy Bronisław Geremek był członkiem waszej rodziny politycznej.  

Paweł ZalewskiHołownia ma nowego posła. Dołączył do niego Paweł Zalewski wykluczony z PO

Róża Thun odeszła z Platformy Obywatelskiej w maju bieżącego roku. - Ci, którzy od lat towarzyszą mi w mojej pracy europosłanki, oraz ci z Państwa, którzy tę pracę bliżej śledzą, mieli wielokrotnie możliwość zauważenia, że moje decyzje coraz częściej rozchodzą się z tym, jak głosuje nasza delegacja PO w Parlamencie Europejskim. Nie chcę tu robić całej wyliczanki, ale podam kilka bardzo znaczących przykładów niekoniecznie najnowszych (ponieważ proces trwa już dłuższy czas)" - napisała w mediach społecznościowych po odejściu z PO Thun. 

Więcej o: