Podziękowania dla Kaczyńskiego zdominowały posiedzenie Sejmu. "Baczność i oklaski!" [KOMENTARZE]

We wtorek odbyło się specjalne posiedzenie Sejmu, na którym posłowie mieli zająć się sytuacją na polsko-białoruskiej granicy. Przemówienia wygłosili m.in. Mateusz Morawiecki i Mariusz Kamiński. Z ust polityków wielokrotnie padały podziękowania w stronę nieobecnego w parlamencie Jarosława Kaczyńskiego. "I jeszcze prezesowi dziękują. I jeszcze krzyczą, że dziękują. I jeszcze prezesowi raz dziękują" - komentują tę sytuację politycy opozycji.

- Na początek chciałbym przeprosić w imieniu Jarosława Kaczyńskiego. Zmogła go choroba, a choroba nie wybiera. Zacznę od tego, że prowadzone przez niego działania w ramach komitetu bezpieczeństwa - bardzo wcześnie rozpoczęte, bo już w czerwcu, potem w lipcu i sierpniu na licznych posiedzeniach, prowadziły do podjęcia decyzji, które dziś skutkują dużo większą efektywnością naszych działań na granicy. Dziękujemy bardzo panu prezesowi! - mówił już na początku swojego przemówienia Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński Sytuacja na granicy. Morawiecki zaczyna od usprawiedliwienia Kaczyńskiego

Posiedzenie Sejmu ws. sytuacji na granicy i podziękowania dla Jarosława Kaczyńskiego

Później premier jeszcze kilkukrotnie wspominał Jarosława Kaczyńskiego - podobnie jak szef MSWiA Mariusz Kamiński, którzy wskazywali na wpływ prezesa PiS na "bezpieczeństwo na wschodniej granicy Polski". Na podziękowania skierowane do wicepremiera posłowie Zjednoczonej Prawicy kilkukrotnie wstawali i bili brawo. Na sytuację tę zareagowali już posłowie opozycji.

"Dziękują sobie. Prezesowi. Klaszczą. Wstają. Siadają. Klaszczą. I jeszcze prezesowi dziękują. I jeszcze krzyczą, że dziękują. I jeszcze prezesowi raz dziękują. I panu Prezydentowi bohaterskiemu dziękują. I jeszcze prezesowi. Dziękują" - napisał na Twitterze eurodeputowany Koalicji Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz.

Więcej na temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo

"Rząd nie przedstawił żadnego nowego pomysłu jak chronić granicę. Za to premier trzy razy podziękował prezesowi"

"Politycy PiS wzywają do jedności narodowej, aby w następnym zdaniu pouczać opozycję i krzyczeć, aby nie przeszkadzała. Komitet ds. Wzajemnej Adoracji przygotował teatr. Zgodnie z mailową zasadą 'politycznego złota'" - dodała w mediach społecznościowych Kamila Gasiuk-Pihowicz. "Ja Kaczyńskiemu również już podziękuję" - dodała krótko posłanka Magdalena Filiks.

Mateusz Morawiecki na granicy polsko-białoruskiej Premier na granicy. "Jest poszukiwanie słabych punktów" [ZDJĘCIA]

"Na posiedzeniu Sejmu, specjalnie zwołanym w sprawie ochrony granicy, rząd nie przedstawił żadnego nowego pomysłu jak chronić granicę. Za to premier trzy razy podziękował prezesowi" - mówił senator PO Marcin Bosacki. "Morawiecki dziękuje Jarosławowi Kaczyńskiemu zadziałania. Jakie?! Trudno stwierdzić. Wszyscy posłowie PiSu natychmiast baczność i oklaski!" - dodaje Maria Janyska z PO.

"Gdyby nie dwukrotne podziękowania dla Kaczyńskiego, sejmowe wystąpienie Morawieckiego byłoby absolutnie pozbawione konkretów..." - dodaje Marcin Kierwiński, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Warszawie. "Zero konkretów, w zamian rys psychologiczny Łukaszenki. I ta hucpa z podziękowaniem Kaczyńskiemu. Żenujące" - dodał poseł PO Wojciech Król.

"Służby mundurowe działają POMIMO nieudolności rządu, a Premier Mateusz Morawiecki na sali plenarnej Sejmu dziękuje Jarosławowi Kaczyńskiemu za zapewnienie bezpieczeństwa. Żenadometr wywaliło poza skalę!" - pisze natomiast poseł Konfederacji Michał Urbaniak.

Więcej o: