Najnowszy sondaż. Duży spadek poparcia dla PiS. Rośnie tylko Polska 2050. I niezdecydowani

Poparcie dla PiS w najnowszym sondażu spadło do 32,6 proc. Mniejsze spadki poparcia odnotowały wszystkie pozostałe partie - poza Polską 2050 Szymona Hołowni. Wzrosła także liczba osób niezdecydowanych.
Zobacz wideo Antynagroda dla Polski za matactwa węglowe. Komentuje ekspert WWF

Nowy sondaż United Surveys dla WP pokazuje duży spadek poparcia dla PiS. W porównaniu do poprzedniego badania liczba deklarujących chęć głosowania na partię rządzącą spadła o 4,5 pkt. procentowego do poziomu 32,6 proc. 

Także Koalicja Obywatelska nie ma powodów do zadowolenia. W badaniu uzyskała poparcie na poziomie 21,6 proc., co oznacza spadek o 1,7 pkt. procentowego w porównaniu z sondażem sprzed tygodnia.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 16,5 proc. To z kolei duży wzrost, o 4,5 pkt. procentowego.

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejne miejsca zajmują odpowiednio Lewica, Konfederacja i PSL-Koalicja Polska. Lewica odnotowała spadek poparcia o 0,8 pkt procentowego, co 7,2 proc. Konfederacja może liczyć na 5,9 proc. głosów (o 0,2 pkt procentowego mniej). PSL odnotowało spadek o 1,6 pkt. procentowego - na poziom 4,6 proc., czyli poniżej progu wyborczego.

Poza poparciem dla Polski 2050 wzrosła jedynie liczba wyborców niezdecydowanych - z 7,3 proc. do 11,7 proc. 

Udział w wyborach zadeklarowało 45,7 proc. badanych. 41,9 proc. stwierdziło jednoznacznie, że nie mieliby zamiaru zagłosować, zaś. 12,3 proc. odpowiedziało "nie wiem".

Sondaż United Surveys przeprowadzono w dniu 5 listopada na reprezentatywnej próbie 1000 respondentów. W badaniu skorzystano z metody CATI - wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo.

Więcej o: