Ryszard Czarnecki uhonorowany w Uzbekistanie. Został doctor honoris causa uniwersytetu w Taszkiencie

Ryszard Czarnecki otrzymał doktorat honoris causa University of World Economy and Dyplomacy w Taszkiencie. "Relacje Polski i Unii Europejskiej z Uzbekistanem oraz Azją Centralną są bardzo ważne" - stwierdził europoseł PiS.
Zobacz wideo Ozdoba komentuje słowa Suskiego o śmierci przy porodach

O przyznanym tytule Ryszard Czarnecki poinformował w sobotę za pośrednictwem Twittera. Europoseł zamieścił również zdjęcia z wydarzenia.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Ryszard Czarnecki uhonorowany w Uzbekistanie

Doctor honoris causa to honorowy tytuł nadawany przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury. Jak podano na stronie University of World Economy and Dyplomacy, tytuł Ryszardowi Czarneckiemu nadano, zgodnie z uchwałą z dnia 21 października 2021 roku, "w uznaniu jego znaczącego wkładu w partnerstwo strategiczne i stosunki dyplomatyczne we wzmacnianie obustronnych stosunków i przyjaźni między Republiką Uzbekistanu a Unią Europejską".

Ryszard Czarnecki ukończył Uniwersytet Wrocławski, gdzie zdobył tytuł magistra historii. W latach 90. trzykrotnie zasiadał w polskim rządzie: był wiceministrem kultury i sztuki, a następnie ministrem, przewodniczącym Komitetu Integracji Europejskiej oraz ministrem, członkiem Rady Ministrów. Od 2004 roku jest posłem do Parlamentu Europejskiego. Od 10 lat jest również członkiem Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o: