Ryszard Terlecki nazwał kobietę "kretynką". "Nieszczęsna postać", "Idź, spójrz w oczy córce" [KOMENTARZE]

"Nie pomoże wykształcenie, gdy w człowieku chamstwo drzemie", "Powiedzieć do kobiety, że jest kretynką może tylko mega kretyn!", "Równie szarmancki na sali sejmowej, co poza nią" - w ten sposób politycy i dziennikarze komentują zachowanie Ryszarda Terleckiego, który w galerii handlowej nazwał kobietę "kretynką".
Zobacz wideo Ozdoba komentuje słowa Suskiego o śmierci przy porodach

W piątek posłanka Barbara Nowacka udostępniła w sieci nagranie, na którym Ryszard Terlecki w arogancki sposób odpowiedział kobiecie, która zaczepiła go przed sklepem. Wideo zostało nagrane w galerii handlowej w Krakowie. Kobieta podeszła do polityka Prawa i Sprawiedliwości, który stał przed jednym ze sklepów.

- Chciałabym tylko powiedzieć, że to, co dzieje się w kraju, to, co robicie kobietom, to jest po prostu karygodne - powiedziała. Terlecki w tym czasie spoglądał w telefon. - Jest pani kretynką - odpowiedział wicemarszałek Sejmu i odszedł.

Więcej informacji ze świata polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Nie pomoże wykształcenie, gdy w człowieku chamstwo drzemie"

Zachowanie Ryszarda Terleckiego, który słynie z obraźliwych komentarzy, o czym wielokrotnie pisaliśmy, wywołało oburzenie wśród polityków i dziennikarzy. "Panie Terlecki, ale z ciebie cham" - napisał wprost Roman Giertych.

"Oderwani. Kompletnie oderwani. Moralnie zepsuci. Społeczeństwo traktują właśnie tak, jak marszałek Terlecki potraktował tę kobietę. Puszczają im nerwy" - stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałkini Sejmu.

"Nic, co robi pan Terlecki, nie potrafi mnie zaszokować. Nie ma takiej podłości, pod którą nie podpisałaby się ta nieszczęsna postać" - zaznaczył Michał Kobosko, z Polski 2050.

"Jest Pani kretynką - Ryszard Terlecki do kobiety popierającej protesty uliczne. Czy matce i córce zmarłej kobiety w 22 tyg. ciąży też Pan tak powie? Tak się składa, że kretyni zasiadają w TK i wydają wyroki skazujące takie kobiety jak my na śmierć" - napisała posłanka PO Kinga Gajewska.

"W imieniu polskiego państwa, do polskich kobiet przemówił wicemarszałek polskiego Sejmu. Idź, spójrz w oczy swojej córce, człowieku…" - to z kolei komentarz Aleksandry Gajewskiej z PO.

"Powiedzieć do kobiety, że jest kretynką może tylko mega kretyn!" - stwierdził Tomasz Trela z Lewicy.

"Oto pan Terlecki. Wicemarszałek Sejmu. Zaprzeczenie posła i polityka. Bezczelnie obraża Polaków, którzy dali mu pracę. Kilka miesięcy temu prezentowałem stanowisko Lewicy ws. wniosku o jego odwołanie. Zrobię to z przyjemnością jeszcze raz w razie czego" - zapowiedział Krzysztof Śmiszek.

"Kolejny odcinek obrzydliwości tej władzy!" - stwierdził Michał Szczerba, poseł Koalicji Obywatelskiej.

"Poziom polityków PiS-u! No cóż, nie pomoże wykształcenie, gdy w człowieku chamstwo drzemie" - zaznaczył Dariusz Joński.

"Marszałek Terlecki jest równie szarmancki na sali sejmowej, co poza nią" - podkreśliła Ewa Siedlecka, dziennikarka "Polityki".

Więcej o: