Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego zabrał głos w sprawie stanu zdrowia szefa PiS: Jarek nie jest chory

Jarek Kaczyński nie jest chory, jest bardzo zdrowy - zapewnia brat cioteczny prezesa PiS w "Super Expressie". Widok Jarosława Kaczyńskiego przysypiającego na konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu zaniepokoił część polityków i dziennikarzy w Polsce. - Złośliwi mówią, że słuchając Mariusza Błaszczaka każdy, nawet zdrowy, zapadłby w drzemkę - zauważył złośliwie Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej.

We wtorek 26 września Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak przedstawili założenia ustawy o "obronie ojczyzny". - Chcesz pokoju, szykuj wojnę - mówił wicepremier i szef komitetu ds. bezpieczeństwa. Po Kaczyńskim głos zabrał szef MON. To właśnie wtedy prezes PiS kilkukrotnie wyglądał tak, jakby zaraz miał zasnąć.

W sprawie stanu zdrowia Kaczyńskiego wypowiedział się już Ryszard Terlecki. - Może był zmęczony, ale zapewniam państwa, że jest w świetnej formie - odpowiedział szef klubu PiS.

Temat drążyła jednak opozycja. - Złośliwi mówią, że słuchając Mariusza Błaszczaka każdy, nawet zdrowy, zapadłby w drzemkę -  powiedział Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej. W podobnym tonie wypowiedział się jego partyjny kolega Dariusz Joński. 

"Usypiający głos ministra Błaszczaka" - napisał krótko na Twitterze.

Jan Maria Tomaszewski: Jarek jest całkowicie zdrowy

Pogłoski o ewentualnej chorobie Jarosława Kaczyńskiego zdementował Jan Maria Tomaszewski, brat cioteczny prezesa PiS. 

Jarek jest całkowicie zdrowy, to opozycja totalna jest chora i przegina. Jarek Kaczyński nie jest chory, jest bardzo zdrowy

 – na łamach "Super Expressu" przekonywał Tomaszewski, będący w bliskim kontakcie z prezesem PiS. Rok temu, na tym samym portalu, kuzyn Kaczyńskiego zdradził kulisy dobrej kondycji prezesa. – Leczymy się z Jarkiem u zielarki i jakoś lepiej nam po miksturach tej pani – mówił wówczas Tomaszewski. 

Temat stanu zdrowia prezesa PiS co jakiś czas powraca w mediach. Tymczasem sam Kaczyński sugeruje, że kiedyś przyjdzie mu odejść na polityczną emeryturę. - To jest pytanie spośród tych najbardziej intymnych dla polityka. Mam 72 lata i taka perspektywa istnieje, ale kiedy to nastąpi - Bóg jeden wie - powiedział Kaczyński w październiku 2021 r. w wywiadzie dla RMF FM. 

Jarosław KaczyńskiPAP nieoficjalnie: Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście z rządu

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Po co była rekonstrukcja rządu? Dziemianowicz-Bąk: Kaczyński uczynił z rządu targowisko

W 2018 r. Jarosław Kaczyński trafił do szpitala 

W 2018 r. prezes PiS trafił na ponad miesiąc do szpitala. Według nieoficjalnych informacji chodziło o problemy ze stawem kolanowych. 

Jak wszyscy wiedzą, mam problem z nogą, z kolanem i to jedyne moje schorzenie. Miałem ostre zakażenie kolana, niebezpieczną bakterią, stąd błyskawiczne przyjęcie do szpitala

- mówił wtedy prezes Kaczyński. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas kongresu 'Impact'16: 4.0 Economy'. Kraków, 15 czerwca 2016Zdrowie Jarosława Kaczyńskiego. Operacja przełożona

Jarosław Kaczyński spędził w szpitalu 37 dni, by przejść "hospitalizację, umożliwiającą pełną obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające" - jak pisał Wojskowy Instytut Medyczny.

Więcej o: