Andrzej Duda zareagował na kradzież rowerów. "Szczęśliwy kraj, który nie ma problemów" [KOMENTARZE]

Andrzej Duda udostępnił na swoim Twitterze informację o kradzieży trzech rowerów należących do kolarki Mai Włoszczowskiej. Aktywność prezydenta, który dotychczas nie zareagował na kryzys na granicy z Białorusią czy rosnącą inflację, spotkała się z komentarzami wielu polityków. "PAD szuka ukradzionych rowerów. No i wreszcie jakaś pożyteczna robota. Brawo!" - napisał m.in. Roman Giertych.

"UWAGA! Okradziono Maję Włoszczowską. Złodzieje zabrali Jej 3 rowery. Przeczytaj charakterystykę, może pomożesz!" - tak brzmi wpis Andrzeja Dudy na Twitterze. Rowery polskiej kolarki zostały ukradzione w sobotę. Jeszcze tego samego dnia udało je się odnaleźć.

Zobacz wideo Czy rząd ma pomysł na ochronę zdrowia? Maksymowicz: ja myślę, że chcą przeczekać

Andrzej Duda apelował o pomoc w poszukiwaniu rowerów Mai Włoszczowskiej. "Szczęśliwy jest kraj, który nie ma problemów"

Wpis Andrzeja Dudy doczekał się komentarzy. Większość użytkowników Twittera zauważa, że prezydent zareagował na kradzież rowerów popularnej kolarki, ale nie zajmuje się sprawami, które mają znaczenie w skali całego kraju. Wśród przykładów najczęściej wymieniana jest sytuacja uchodźców na granicy z Białorusią czy też rosnąca inflacja i podwyżki cen żywności, prądu, gazu czy paliwa.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich "Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

W sprawie wypowiedział się nawet urodzony w Walii, pracujący na SWPS w Polsce profesor Ben Stanley. "Kryzys na polskiej granicy, homofobi próbujący pozbawić osoby LGBT nie tylko ich praw, ale także prawa do walki o swoje prawa. A prezydent wykorzystuje fakt, że słynnemu kolarzowi górskiemu skradziono trzy rowery. Szczęśliwy jest kraj, który nie ma problemów" - napisał po angielsku na Twitterze.

Więcej o aktywności Andrzeja Dudy i sytuacji w Polsce na stronie głównej Gazeta.pl.

Komentarze na wpis prezydenta Andrzeja Dudy. "My tam mamy w Pałacu dziecko""

W komentarzach najliczniejsze są ironiczne komentarze do reakcji głowy państwa i jego apelu o poszukiwania rowerów. "PAD szuka ukradzionych rowerów. No i wreszcie jakaś pożyteczna robota. Brawo!" - napisał były poseł Roman Giertych.

Poseł Koalicji Obywatelskiej zauważył natomiast, że Andrzej Duda nie reagował tak na inne sytuacje, które wiązały się ze stratą olbrzymich pieniędzy. "Ukradli też 50 milionów za niedostarczone respiratory" - dodał Michał Szczerba, nawiązując do afery respiratorowej.

"Ogromna inflacja, kryzys migracyjny, kryzys w stosunkach z UE, IV fala pandemii a Prezydent naszego kraju zajmuje się TRZEMA ROWERAMI. Coś ewidentnie poszło nie tak" - komentuje prawnik i członek Młodych Demokratów Konrad Grussy. 

"Czyli tak: czwarta fala koronawirusa rozkręciła się na dobre, na granicy umierają ludzie, galopujące ceny żywności wpychają najbiedniejszych w ubóstwo, Polska będzie płacić 7 mln złotych kar DZIENNIE, a prezydent Duda tłituje sobie o 3 rowerach?! My tam mamy w Pałacu dziecko" - pisze radny Lewicy Marek Szolc. 

"Uwaga! Na granicy umierają ludzie! Straż Graniczna wyrzuca mężczyzn, kobiety w ciąży, cale rodziny, w tym małe dzieci, do lasu. Przeczytaj relacje, może pomożesz!" - pisze ironicznie Monika Mesuret. "Duda wykorzystując swój urząd ogłasza, że ukradziono komuś rowery, ale nie wykorzystał swojego urzędu do nagłośnienia, że Sasin ukradł 70 mln zł., Szumowski zrobił wał na respiratorach i maseczkach na setki milionów, Ziobro zdefraudował 280 mln itd. W czyim interesie działa Duda?" - brzmi inny wpis użytkowniczki Twittera. 

Pozostałe wpisy także nie popierają aktywności Andrzeja Dudy w mediach społecznościowych. "Skoro Duda tak sobie dobrze poradził z rowerami Mai to może tak samo dobrze poradzi z inflacja, która jest największa od 20 lat?", "Jak nazwać człowieka, którego nie ruszają ludzie umierający na granicy, głodne dzieci w ciemnym, zimnym lesie, a do żywego porusza go kradzież trzech rowerów..." - czytamy w komentarzach pod postem prezydenta. 

Więcej o: