PiS i OdNowa zawarły umowę polityczną. I jest zaskoczenie. Chodzi o kandydata na prezydenta Warszawy

- Została zawarta umowa polityczna między PiS a środowiskiem OdNowa o współpracy we wspólnym klubie. Będziemy wspólnie startowali w wyborach - poinformował Jarosław Kaczyński. Jak dodał, jednym z elementów porozumienia jest kandydat na prezydenta Warszawy.
Zobacz wideo Po co była rekonstrukcja rządu? Dziemianowicz-Bąk: Kaczyński uczynił z rządu targowisko

We wtorek Jacek Gądek ustalił, że wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Marcin Ociepa po kilku tygodniach rozmów podpisał umowę koalicyjną z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. W czwartek podczas konferencji prasowej politycy potwierdzili, że rzeczywiście do tego doszło.

- To kolejny krok, który kończy momenty trudności w naszym obozie politycznym. Te rozmowy nie zawsze były łatwe, ale tak w polityce jest. Koniec jest dobry, wszyscy wykazali zdrowy rozsądek. Chciałem powiedzieć, że te elementy merytoryczne w programie nas łączą. Chociaż OdNowa ma pewną specyfikę, ale generalnie mieści się w tym naszym wielkim planie przebudowy Polski - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że w ramach umowy rozmawiano również o przyszłym kandydacie na prezydenta Warszawy. - To bardzo ważna sprawa. Sądzę, że to będzie coś, co wywrze o wpływ na wydarzenia polityczne w naszym kraju. Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretach - stwierdził Kaczyński.

Więcej informacji ze świata polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Adam Niedzielski i Mateusz Morawiecki Nie ma obostrzeń, bo PiS patrzy na sondaże? Groźba "żywiołowego rozpadu"

"Chcemy wspólnie wygrywać kolejne wybory dla Polski"

Marcin Ociepa wyjaśnił z kolei, że priorytetami dla ugrupowań są: bezpieczeństwo, gospodarka, samorządność, polityka europejska i polityka zdrowotna, a także otwarcie się na młode pokolenie. - Kwestia wspólnego startu w wyborach samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich też zostały uzgodnione. (...) Chcemy wspólnie wygrywać kolejne wybory dla Polski - powiedział.

Jak dodał, przedstawiciele OdNowy będą reprezentowani w kierownictwach łącznie pięciu resortów.

Paweł Zalewski Hołownia ma nowego posła. Dołączył do niego Paweł Zalewski wykluczony z PO

Więcej o: