Bartłomiej Sienkiewicz chce dymisji Dworczyka. Dewizę SS w mailu nazwał "upokorzeniem państwa" [WIDEO]

- To jest rzecz niedopuszczalna. [...] To podłość. To upokorzenie państwa - mówił w czwartek Bartłomiej Sienkiewicz z KO o dewizie SS, którą szef KPRM Michał Dworczyk miał przywołać w jednym ze służbowych maili. Sienkiewcz wezwał premiera Mateusza Morawieckiego do zdymisjonowania Dworczyka.
Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: Niektóre maile Dworczyka wyglądają na autentyczne

Bartłomiej Sienkiewicz, poseł Koalicji Obywatelskiej, na czwartkowym posiedzeniu Sejmu zgłosił wniosek formalny o zamknięcie obrad do czasu, kiedy "pan premier Mateusz Morawiecki nie zdymisjonuje pana ministra Michała Dworczyka za haniebne używanie słów rodem z SS, rodem z faszystowskiego języka". Chodzi o niedawny wyciek służbowych maili, których autorem jest rzekomo Dworczyk. W treści jednej z wiadomości szef Kancelarii Premiera miał nawiązać do "starej, sprawdzonej" dewizy SS - "Meine Ehre heißt Treue" ("moim honorem jest wierność").

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w WarszawieRekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie [ZDJĘCIA]

Bartłomiej Sienkiewicz do rządzących: Wasze opowieści o patriotyzmie są bzdurą

- To jest rzecz niedopuszczalna. Nie może być tak, że w stolicy kraju, którą odbudowano na trupach ludzi wymordowanych przez SS, jeden urzędnik państwowy do drugiego, wykonując czynności służbowe, mówi językiem zbrodniarzy wojennych, którzy tę stolicę zrównali z ziemią - zaznaczył oburzony Sienkiewicz.

Więcej informacji o polskiej polityce znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- To podłość. To upokorzenie państwa. Wszystkie wasze opowieści o patriotyzmie są bzdurą. Tak naprawdę nienawidzicie Polski, jej historii, jej tradycji! Dość tego! - wołał do rządzących. Po tych słowach Sienkiewicz zakończył wystąpienie i zszedł z mównicy. Swoją wypowiedź polityk KO udostępnił na Twitterze.

Michał DworczykTeflonowy Misza. "Dworczyk to ważny element układanki władzy w naszym obozie"

Więcej o: