Szymon Hołownia ma nowego posła. Dołączył do niego Paweł Zalewski wykluczony z PO

Paweł Zalewski, były poseł Platformy Obywatelskiej, podjął decyzję o przyłączeniu się do Polski 2050 Szymona Hołowni. Dwa tygodnie temu polityk pożegnał się z PO.

Koło parlamentarne Polski 2050 liczy już siedem osób. Należą do niego: Hanna Gil-Piątek, Michał Gramatyka, Paulina Hennig-Kloska, Joanna Mucha, Wojciech Maksymowicz, Mirosław Suchoń i Tomasz Zimoch. 28 października jako ósmy do Szymona Hołowni dołączył Paweł Zalewski, który w połowie października pożegnał się z partią kierowaną przez Donalda Tuska. Decyzja ta została ogłoszona podczas konferencji prasowej. 

Więcej informacji o krajowej polityce znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kluzik-Rostkowska o wyrzuceniu Rasia i Zalewskiego: Niepotrzebne, niezrozumiałe, przedwczesne

Paweł Zalewski odszedł z PO, dziękując Donaldowi Tuskowi i Grzegorzowi Schetynie

Paweł Zalewski jest jednym z posłów, który w maju 2021 roku został wykluczony z PO "za działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz PO". Decyzję tę ogłosił rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

Paweł Zalewski i Ireneusz Raś Zalewski i Raś będą odwoływać się do sądu koleżeńskiego

Zalewski, podobnie jak Ireneusz Raś, krytykował ówczesnego przewodniczącego partii Borysa Budkę. Po tym, jak został wykluczony, odwołał się do Sądu Koleżeńskiego partii. Po pięciu miesiącach wycofał pismo i napisał list do swoich partyjnych kolegów i koleżanek, informując, że żegna się z PO.

"Drodzy członkowie i wyborcy Platformy Obywatelskiej, po pięciu miesiącach od wykluczenia mnie z Platformy Obywatelskiej przez Zarząd Krajowy, postanowiłem wycofać moje odwołanie do Sądu Koleżeńskiego od tej decyzji. Chcę podziękować Wam za zaufanie i życzliwość, którą czułem na każdym kroku mojej działalności. Wasze zaangażowanie w obronę wspólnych wartości dawało mi motywację w szczególnie trudnych, ostatnich latach" - napisał Zalewski w liście.

Podziękowania złożył też obecnemu liderowi Platformy Obywatelskiej Donaldowi Tuskowi za to, że zaprosił go do partii w 2009 roku. "Liczę, że jego przywództwo w Platformie będzie ważnym czynnikiem prowadzącym do zjednoczenia opozycji przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi" - napisał poseł.  Byłemu szefowi PO Grzegorzowi Schetynie podziękował z kolei "za ostatnie lata współpracy". 

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w WarszawieRekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie [ZDJĘCIA]

Więcej o: