Prawa ręka Beaty Szydło wraca do ministerstwa. Była premier udostępniła zdjęcie z nowym wicepremierem

We wtorek w ramach rekonstrukcji rządu Henryk Kowalczyk został powołany na stanowisko wicepremiera oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Z tej okazji Beata Szydło opublikowała na Twitterze zdjęcie z politykiem. Pojawiają się głosy, że jego powrót do ministerstwa ma m.in. osłabić pozycję obecnego premiera Mateusza Morawieckiego.

Jak podaje Onet, Henryk Kowalczyk jest przez politycznych komentatorów uznawany za prawą rękę Beaty Szydło, więc objęcie przez niego nowych stanowisk (wicepremiera i szefa resortu wsi), może prowadzić do osłabienia premiera Mateusza Morawieckiego.

Zobacz wideo (Zbyt) długie wystąpienie Morawieckiego w Parlamencie Europejskim. Próbowano mu przerwać. "Proszę nie przeszkadzać!"

Rekonstrukcja rządu. Beata Szydło opublikowała zdjęcie z Henrykiem Kowalczykiem

Zdaniem m.in. autorów "Stanu po Burzy" - Agnieszki Burzyńskiej i Andrzeja Stankiewicza, rekonstrukcja rządu, podczas której odwołani zostali ludzie premiera, miała m.in. na celu osłabienie premiera Mateusza Morawieckiego. A zdjęcie z Henrykiem Kowalczykiem, które opublikowała Beata Szydło, ma podkreślać, że teraz ona rośnie w siłę.

Była premier udostępniła zdjęcie z Henrykiem Kowalczykiem, ale nie pokusiła się o dodatkowy komentarz do sprawy czy nawet podpis do udostępnionej fotografii. 

Mury na granicach EuropyPatrząc na inne płoty fortecy Europa, ten polski będzie z rozmachem. Tak wyglądają pozostałe [ZDJĘCIA]

Podczas rozmowy na antenie RMF FM Henryk Kowalczyk został zapytany o pojawiające się głosy, że jego nominacja to "cios w premiera Morawieckiego". - Ja tutaj pracuję dla Polski. Oczywiście w ramach Prawa i Sprawiedliwości. I w ramach bliskiego sojuszu i z Beatą Szydło, i premierem Morawieckim. Każdy premier jest dla mnie bardzo ważny - stwierdził Henryk Kowalczyk.  Dodał również, że on i Beata Szydło są "przyjaciółmi, ale w fazie zawodowej, politycznej".

Przeczytaj więcej informacji o rekonstrukcji rządu na stronie głównej Gazeta.pl.

Beata Szydło w Parlamencie EuropejskimBeata Szydło w PE: Dość kłamstw! Koniec [WIDEO]

Zmiany w rządzie. Andrzej Duda powołał nowych ministrów

We wtorek 26 października w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania nowych ministrów, którzy weszli w skład rządu Mateusza Morawieckiego. Kim są nowi ministrowie?

  • Na wicepremiera oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi powołany został Henryk Kowalczyk.
  • Kamil Bortniczuk został powołany na szefa Ministerstwa Sportu.
  • Piotr Nowak został powołany na urząd ministra rozwoju i technologii.
  • Szefową klimatu i środowiska została Anna Moskwa.
  • Grzegorz Puda został powołany na ministra funduszy i polityki regionalnej.
Więcej o: