Pierwsze damy na granicy. Agata Kornhauser-Duda "nie dostała żadnego zaproszenia"

Byłe pierwsze damy - Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska - udały się do Michałowa, by dołączyć do protestu "Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie". Zaproszenia do udziału w akcji nie dostała jednak obecna prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

- Agata Kornhauser-Duda nie dostała żadnego zaproszenia - podkreślała w rozmowie z Radiem ZET prezydencka ministerka Bogna Janke.

Zobacz wideo #WizaDonikąd. Prawda o "wycieczkach na Białoruś". "Nikt nie próbuje tego zatrzymać"

Protest na granicy. Choć pojawiły się byłe pierwsze damy, to zabrakło obecnej

Byłe pierwsze damy pojechały do Michałowa, by wesprzeć protest "Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie". Zaproszenia nie dostała jednak Agata Kornhauser-Duda.

- Pani prezydentowa nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w tej inicjatywie. To był fakt medialny. Wydaje mi się, że wypada, by pierwszą damę zaprosić do udziału w akcji w jakiś bardziej bezpośredni sposób - mówiła w rozmowie z Radiem ZET prezydencka ministerka Bogna Janke.

Przeczytaj więcej informacji o sytuacji na granicy na stronie głównej Gazeta.pl. 

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich "Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Bogna Janke została również zapytana przez dziennikarkę, czy gdyby prezydentowa dostała takie zaproszenie, to czy pojawiłaby się na granicy. - Pytanie, czy to jest w takiej chwili konieczne, by tam pojechała. Mamy stan wyjątkowy na granicy - odpowiedziała Janke.

Agata Kornhauser-Duda jest zbyt zajęta? Bogna Jagne: Jest codziennie w pracy

Dodała również, że na co dzień Agata Kornhauser-Duda jest niezwykle zajętą osobą, która w pełni oddaje się pracy. - Agata Kornhauser-Duda jest po prostu codziennie w pracy. Ma wiele spotkań. Z jednego spotkania biega na drugie - dodała.

- Przed spotkaniem z Kołami Gospodyń Wiejskich miała spotkanie z finalistami Konkursu Chopinowskiego. Byłam świadkiem, jak wybiegła z Sali Kolumnowej i mówi: muszę się spieszyć, bo mam spotkanie z Kołami Gospodyń - relacjonowała Bogna Janke w Radiu ZET przebieg dnia żony Andrzeja Dudy. - Dementuję wszelkie niesprawiedliwe informacje o tym, że czegoś nie robi. Robi bardzo dużo - podsumowała.

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Rekonstrukcja rządu. Andrzej Duda wręczył nominacje nowym ministrom

25 października odnotowano 582 próby przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano dziewięciu migrantów - po czterech obywateli Tadżykistanu i Somalii oraz obywatela Iraku.

Więcej o: