Rekonstrukcja rządu. Andrzej Duda wręczył nominacje nowym ministrom

Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek o nowych ministrach, którzy przejmą resorty w ramach rekonstrukcji rządu. Niedługo później prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków rządu.

We wtorek 26 października w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania nowych ministrów, którzy weszli w skład rządu Mateusza Morawieckiego. Jacy politycy zostali mianowani na stanowiska?

Zobacz wideo Gowin ujawnia, czym Amerykanie grożą za "lex TVN". "Sankcje personalne"

Rekonstrukcja rządu. Andrzej Duda powołał nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego

  • Na wniosek Mateusza Morawieckiego, Piotr Gliński przyjął na nowo kierownictwo w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które dotychczas miało dołączony dział sportu.
  • Następnie na wicepremiera oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi powołany został Henryk Kowalczyk. Polityk zastąpił na tym miejscu Grzegorza Pudę.
  • Kamil Bortniczuk został powołany na szefa Ministerstwa Sportu. 
  • Tadeusz Kościński został powołany na urząd Ministra Finansów. Dotychczas kierował on resortem finansów, funduszy i polityki regionalnej. 
  • Piotr Nowak został powołany na urząd ministra rozwoju i technologii.
  • Szefową klimatu i środowiska została Anna Moskwa.
  • Grzegorz Puda został odwołany z kierowania Ministerstwem Rolnictwa, a jednocześnie został powołany na ministra funduszy i polityki regionalnej.

Więcej na temat rekonstrukcji rządu na stronie głównej Gazeta.pl.

Rekonstrukcja rządu. "Wierzę, że te obowiązki wykonacie znakomicie i spełnicie zadania, a są one wielkie"

- Wszystkim państwu, którzy sprawowali dotychczas funkcje w rządzie - bardzo dziękuję za tę służbę i podkreślam, że oceniam ją bardzo wysoko. Dziękuje za te przepracowane miesiące i lata. Dziękuję za wszelkie działania, jakie państwo podjęli, bo wiele z nich wpłynęło dobrze na Rzeczpospolitą, a przede wszystkim na obywateli, którym służymy - powiedział po wręczeniu powołań Andrzej Duda. 

- Osobiście mam do państwa wielkie zaufanie. Wierzę, że te obowiązki wykonacie znakomicie i spełnicie zadania, a są one wielkie - kontynuował prezydent podczas uroczystości. - By Polska była krajem coraz lepiej poukładanym, by Polska coraz lepiej się rozwijała, pod każdym względem. Życzę satysfakcji z pełnienia tych funkcji. Chciałem podkreślić, Pałac Prezydencki jest dla państwa zawsze otwarty. Żebyśmy działali wspólnie, bo tak najlepiej przyczyniamy się do rozwoju Polski i żeby Polakom żyło się lepiej - dodał. 

Więcej o: