Donald Tusk wyłuskał patronów operacji "für Deutschland" i podsumował: Taki gruppenführer Wolf 2.0

Donald Tusk wbił szpilę TVP i rządzącym. "W sumie to nawet zabawne, że operacji "für Deutschland" patronują ministrowie Schreiber, Rau, Szefernaker i Müller. Taki gruppenführer Wolf 2.0" - napisał szef PO na Twitterze. Tusk odpowiedział tym samym na serię ataków pod swoim adresem ze strony telewizji publicznej, która nieustannie, od kiedy wrócił do polskiej polityki, przedstawia go jako rzecznika niemieckich interesów.

"Für Deutschland" (dla Niemiec) jest stałym elementem materiałów TVP o Donaldzie Tusku już od czerwca br., kiedy polityk wrócił do Polski i przejął kierownictwo Platformy Obywatelskiej. TVP nie żałuje czasu w swoich czołowych programach informacyjnych, by oczerniać Tuska. "Für Deutschland" to wyrwany z kontekstu fragment przemówienia polityka skierowanego do działaczy CDU ze stycznia br. - Wasze rządy były błogosławieństwem nie tylko dla Niemiec (niem. für Deutschland), ale dla całej Europy - mówił Tusk do przedstawicieli niemieckiej partii.

 "Für Deutschland" wielokrotnie pojawiło się w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP, a ostatnio ilustrowało materiały telewizji publicznej przy okazji debaty o praworządności w Parlamencie Europejskim i wystąpienia Mateusza Morawieckiego. Pracownicy stacji zarzucili byłemu premierowi, że próbuje destabilizować sytuację w Polsce. Tradycyjnie też przypomnieli archiwalne zdjęcie z Władimirem Putinem

Fragment 'Wiadomości' TVP, 19.10.2021"Wiadomości" TVP z kolejnym atakiem na Donalda Tuska. Zdjęcie z Putinem

Donald Tusk kwituje propagandową akcję TVP

Tusk na Twitterze podsumował rządową propagandę na swój temat. Odniósł się we wpisie do niemieckojęzycznych nazwisk czołowych polityków PiS. "W sumie to nawet zabawne, że operacji „für Deutschland" patronują ministrowie Schreiber, Rau, Szefernaker i Müller. Taki gruppenführer Wolf 2.0" - napisał na Twitterze.

Kim jest "Gruppenführer Wolf"? 

"Poszukiwany Gruppenführer Wolf" to jeden z ostatnich odcinków serialu "Stawka większa niż życie". Akcja toczy się w ostatnich dniach wojny. Rosjanie i alianci rozpoczynają poszukiwania zbrodniarza wojennego Wolfa. Na jego trop wpada polski superszpieg Hans Kloss. Okazuje się, że nieuchwytny zbrodniarz to tak naprawdę grupa oficerów, którzy chcieli swymi zbrodniami obarczyć mitycznego szefa.

Więcej o: