Andrzej Duda dokona zmian w rządzie. Nieoficjalnie: Rekonstrukcja już jutro

Rekonstrukcja rządu odbędzie się już w najbliższy wtorek - dowiedziała się nieoficjalnie 300polityka.pl. Informację przekazały portalowi źródła zbliżone do Pałacu Prezydenckiego.
Zobacz wideo Kierwiński komentuje słowa Morawieckiego o tym, co się stanie, jeśli KE rozpocznie III wojnę światową

O tym, że rekonstrukcja ma się odbyć, politycy partii rządzącej mówili już od jakiegoś czasu. Zagadką wciąż jednak pozostawał dokładny termin zmian. Jak nieoficjalnie dowiedziała się 300polityka.pl, rekonstrukcja odbędzie się już we wtorek. "Jutro o 17:00 odbędzie uroczystość w trakcie której prezydent Andrzej Duda dokona zmian w rządzie" - podkreśla portal.

Więcej informacji ze świata polityki przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zmiany w rządzie

W ramach rekonstrukcji rządu do gabinetu Mateusza Morawieckiego ma wejść Piotr Nowak, który zostanie szefem resortu rozwoju, z kolei Anna Moskwa ma kierować resortem klimatu, z którego usunięty zostanie Michał Kurtyka. Ta dwójka ma zająć się polityką klimatyczną i negocjacjami z Unią Europejską.

W połowie października Polska Agencja Prasowa, powołując się na słowa Jarosława Kaczyńskiego, poinformowała, że Kamil Bortniczuk zostanie nowym ministrem sportu. Posada dla polityka ma być efektem nowej umowy koalicyjnej między PiS a Partią Republikańską. Samo Ministerstwo Sportu powróci po sześciu miesiącach nieistnienia. Przez ostatnie pół roku sportem zajmował się minister kultury, wicepremier Piotr Gliński.

Nadchodząca rekonstrukcja rządu będzie raczej kosmetyczna - o czym mówił m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Z rządu ma też niedługo odejść Jarosław Kaczyński, który pełni obecnie funkcję wiceprezesa Rady Ministrów. - Nie wiem, dlaczego to w tej chwili jest taka sensacja. Ja tam przybyłem z pewnymi zadaniami, a one w zasadzie już są na końcu drogi. Jeżeli je wykonam, to mój pobyt w rządzie nie będzie miał jakiegoś większego sensu. Ktoś może mnie zastąpić, natomiast w partii jest bardzo dużo do zrobienia, a wiek taki jak mój ma niestety tę wadę, że na dwóch etatach jest niełatwo - mówił prezes PiS w rozmowie z RMF FM.

Więcej o: