Terlecki komentuje słowa Morawieckiego o "III wojnie światowej": Metafora. Nie chcemy dużej awantury

- Oczywiście o wojnie nie ma mowy, ale jest pewien konflikt, który trzeba rozwiązać - powiedział Ryszard Terlecki. Szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu odniósł się do słów Mateusza Morawieckiego o "III wojnie światowej".

- To taka metafora. Oczywiście nie chcemy dużej awantury z Unią, ale też nie będziemy łatwo ustępować - powiedział Ryszard Terlecki, gdy reporter TVN24 zapytał o słowa Mateusza Morawieckiego, które cytował "Financial Times". - Oczywiście o wojnie nie ma mowy, ale jest pewien konflikt, który trzeba rozwiązać - podkreślił wicemarszałek Sejmu.

Zobacz wideo Czy Polska pójdzie drogą Wielkiej Brytanii? Komentarz do słów marszałka Terleckiego

Mateusz Morawiecki o "III wojnie światowej"

Polski premier skrytykował w "Financial Times" Komisję Europejską. Morawiecki twierdzi, że wykracza ona poza swoje kompetencje i łamie prawo wstrzymując pieniądze dla Polski. Szef polskiego rządu nazwał to "formą dyktatu" i zaapelował, aby w sporze o praworządność Bruksela wycofała groźby sankcji finansowych i prawnych. 

California StormsUSA. Bomba cyklonowa w Kalifornii. Fala zniszczeń i brak prądu [ZDJĘCIA]

Zdaniem premiera fakt, że Komisja nadal nie wydała decyzji w sprawie Funduszu Odbudowy, jest naruszeniem unijnego prawa. Morawiecki zapowiedział, że ewentualne próby obcięcia kolejnych funduszy dla Polski spotkają się "ze zdecydowaną reakcją". Pytany o reakcję, premier stwierdził: - Jeśli KE zacznie III wojnę światową, będziemy bronić naszych praw za pomocą każdej broni, jaką dysponujemy.

Mateusz MorawieckiPremier w "FT" mówi o "pistolecie przy głowie" i "III wojnie światowej"

Więcej informacji na temat sporu Polski z UE na stronie głównej Gazeta.pl.

Słowa Morawieckiego o "III wojnie światowej" są szeroko komentowane przez opozycję. Odniósł się do nich między innymi Donald Tusk. "Świat zdębiał po wywiadzie polskiego premiera, w którym zapowiada on III wojnę światową wywołaną konfliktem między Polską a Unia Europejską. W polityce głupota jest przyczyną większości poważnych nieszczęść" - napisał szef Platformy Obywatelskiej. 

Więcej o: