Kierwiński: PiS ze wszystkimi musi być na wojnie. Morawiecki nie zna słowa "kompromis"

- PiS to jest partia, która ze wszystkim musi być na wojnie - powiedział Marcin Kierwiński, sekretarz generalny PO. Polityk, który był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl, nawiązał do konfliktu między Warszawą a Brukselą. Podkreślił również, że premier Mateusz Morawiecki nie zna słowa "kompromis". - On potrzebuje wojny i ewentualnie, pod wpływem siły, się cofa - dodał.

Gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl był Marcin Kierwiński, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej oraz szef warszawskich struktur partii. Polityk PO nawiązał do głośnego wywiadu Mateusza Morawickiego dla "Financial Times". Premier oskarżył w nim Unię Europejską o stawianie polskim władzom żądań "z pistoletem przystawionym do głowy".

- To typowa retoryka na potrzeby pisowskich odbiorców. Morawiecki musi jakoś wytłumaczyć swoim wyborcom to, że doprowadził do takiego bałaganu, że pieniędzy dla Polaków nie ma, a jednocześnie będą musieli się cofnąć - mówił Kierwiński w Porannej Rozmowie Gazeta.pl.

Bruksela przeciąga w czasie akceptację dla polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Przyjęcie planu przez Komisję otwiera drogę do wypłaty Polsce pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Polska ma mieć do dyspozycji ok. 58 mld euro.

Przekop Mierzei WiślanejPrzekop Mierzei Wiślanej. Sztuczna wyspa niemal ukończona. [ZDJĘCIA]

Kierwiński: PiS to jest partia, która ze wszystkim musi być na wojnie

Sekretarz generalny PO podkreślił również, że martwi go retoryka wojenna PiS. - PiS to jest partia, która ze wszystkimi musi być na wojnie, wszystkich musi straszyć, wszystkich musi obrażać, wszystkich musi sprowadzać do roli przeciwników, z którymi musi się pojedynkować i walczyć. Kompletnie nie tędy droga - podkreślił Kierwiński w rozmowie z Łukaszem Rogojszem. Zdaniem polityka PO Unia Europejska stara się rozmawiać i wypracowywać kompromis. - Okazuje się, że to słowo jest nieznane Morawieckiemu. On potrzebuje wojny i ewentualnie, pod wpływem siły, się cofa. Smutne to, bo to rujnuje polski wizerunek i nic dobrego Polsce nie przynosi - zauważył. 

Więcej o:

Polecane dla Ciebie