Wybory w PO. Pomaska przegrała ze Strukiem. Nie pomogło poparcie od Tuska. Jest też inna niespodzianka

Nowym przewodniczącym pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej został marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. W sobotnich wyborach kandydowała na tę funkcję również posłanka PO Agnieszka Pomaska, popierana m.in. przez Donalda Tuska. Kandydat popierany przez lidera PO przegrał także wybory na Dolnym Śląsku.

O wynikach sobotnich wyborów w regionie pomorskim PO poinformowała na Twitterze Agnieszka Pomaska. "Gratulacje dla nowego Przewodniczącego Regionu Pomorskiego PO Mieczysława Struka" - napisała parlamentarzystka.

"Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wsparcie w tych ostatnich tygodniach. Mile wspominam wszystkie spotkania w pomorskich powiatach. Do zobaczenia na kolejnych!" - dodała.

Więcej informacji o sytuacji w Platformie Obywatelskiej po wyborach na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Nowy przewodniczący Mieczysław Struk od 2010 r. jest marszałkiem województwa pomorskiego. Do Platformy Obywatelskiej należy od 20 lat. Jego kandydaturę poparł dotychczasowy przewodniczący pomorskiej PO Sławomir Neumann.

Zobacz wideo Polacy kochają paradokumenty. Powinni też pokochać mockumenty - "The Office PL" to mocna jazda

Agnieszka Pomaska nie zostanie szefową pomorskiej PO

Agnieszce Pomaskiej nie pomogło natomiast poparcie ze strony szefa PO Donalda Tuska, który zadeklarował przed kilkoma dniami, że to właśnie na Pomaskę odda swój głos.

Parlamentarzystka zasiada w Sejmie nieprzerwanie od 2009 r. (objęła wówczas mandat po Jarosławie Wałęsie, który został europosłem). W 2015 r. została wiceszefową PO na Pomorzu, dwa lata później dołączyła do zarządu krajowego.

Michał Jaros nowym szefem struktur PO na Dolnym Śląsku

W sobotę na szefa dolnośląskich struktur PO został z kolei wybrany wieloletni poseł Michał Jaros, związany z partią od 2005 r. (w latach 2017-2018 należał do Nowoczesnej, następnie powrócił do PO).

Kontrkandydatem Jarosa była popierany przez Donalda Tuska i Grzegorza Schetynę prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Więcej o: