Schreiber atakuje media po pytaniu o agresywne wpisy Pawłowicz. "Dawaliście na to absolutne przyzwolenie"

Minister Łukasz Schreiber odniósł się do kontrowersyjnych wpisów na Twitterze autorstwa Krystyny Pawłowicz. W jego ocenie takie publikacje są efektem politycznych postaw sędziów, którzy angażują się w manifestacje opozycji. - Państwo dawali na to absolutne przyzwolenie i usprawiedliwienie - zwrócił się do mediów.

Gościem programu "Jeden na jeden" na antenie TVN24 był minister Łukasz Schreiber. Polityk został zapytany polityczne zaangażowanie sędziów, a gdy powiedział, że go nie popiera, prowadzący przytoczył mu wpisy na Twitterze sędzi TK - Krystyny Pawłowicz. Była posłanka komentowała przemówienie szefowej Komisji Europejskiej w czasie debaty o Polsce.

"W imieniu wrogów Polski Ursula von der Layen kłamliwie atakuje Polskę, TK i obraża nas, sędziów i wszystkich Polaków! Kłamie, grozi, szantażuje. Skandaliczne wystąpienie! I jeszcze po polsku-niemiecku woła, że 'jeszcze Polska nie zginęła'... No, bezczelność, ale próżno, proszę pani!" - napisała [pisownia poprawiona - red.].

- Nie jestem rzecznikiem sędziów TK. Proszę te pytania kierować do pani Krystyny Pawłowicz - odpowiedział minister Schreiber. - Sędziowie orzekający w sądach powszechnych są widziani na manifestacjach opozycji. Ten obraz trzeba mieć w pamięci - dodał.

Zobacz wideo Łukasz Schreiber: Nie tylko pracodawcy zapłacą za podwyżkę pensji minimalnej. Koszty są rozłożone Wybierz serwis

W jego ocenie angażowanie się w politykę przez sędziów "ma swoje pokłosie w postawach sędziów, którzy manifestowali swoje poparcie dla opozycji". 

Więcej informacji o bieżącej polityce przeczytasz codziennie na stronie głównej Gazeta.pl

- Państwo [media - przyp. red] dawali na to absolutne przyzwolenie i usprawiedliwienie - ocenił.

Dopytywany, czy byłby skłonny porozmawiać z sędziami Trybunału o zasadności takich wpisów w mediach społecznościowych, odparł, że nie ma z nimi kontaktu.

Minister o rekompensatach za ceny energii. "To kwestia kilku dni"

Minister zapowiedział także, że trwają prace nad projektem ustawy ws. rekompensat za ceny energii. Projekt ma zostać przedstawiony w ciągu najbliższych dni.

Łukasz Schreiber"GW": Schreiber będzie startował na europosła. "Nagroda za służbę"

- Za rok 2019-2020 te rekompensaty trafiały do milionów Polaków - mówił.  Na pytanie o ile wzrosną ceny prądu w przyszłym roku minister Schreiber odpowiedział, żeby "nie narzucać narracji, że rząd planuje jakieś podwyżki." Zaznaczył, że ewentualny poziom wzrostu cen energii jest związany ze wzrostem cen surowców.

Schreiber o karierze żony i aferze e-mailowej

Łukasz Schreiber został także zapytany, czy jego żona szykuje się do kariery w polityce. - Nic mi na ten temat nie wiadomo - stwierdził. Dopytywany, czy medialna aktywność Marianny Schreiber szkodzi jego karierze, uznał, że nie będzie odpowiadał na to pytanie. - Nie potrzebuję stacji TVN, by namawiać moją żonę do jakiejś ścieżki kariery - dodał.

Michał DworczykDworczyk nie przyszedł na komisję ws. jego odwołania

W kolejnej części rozmowy został zapytany o aferę e-mailową. - Część z tych maili jest zapewne prawdziwa, część jest skorygowana, w większej lub mniejszej części, a część jest nieprawdziwa - podsumował.

Więcej o: