Donald Tusk o spotkaniu z unijnymi przywódcami: PiS problemem dla całej UE

Jak pisze Donald Tusk, unijni przywódcy są "bardzo przejęci dylematem, jak zatrzymać Polskę w Unii, ochronić praworządność i równocześnie odblokować środki". "PiS stał się problemem dla całej UE" - stwierdza szef Platformy Obywatelskiej.

Spotkanie z unijnymi przywódcami Donald Tusk zapowiedział na początku tego tygodnia. - Powiem dokładnie [na spotkaniu w Brukseli - red.] to samo to, co mówię dzisiaj tutaj do państwa: jeśli PiS tak jak zapowiada, zrobi choćby ten pierwszy krok, to nie karzcie Polski i Polaków. (...) Ja zrobię wszystko, - jeśli PiS pokaże choćby to minimum dobrej woli - żeby pieniądze odblokować - mówił szef PO na konferencji.

Zobacz wideo Starcie dziennikarza TVP z Tuskiem na konferencji. "Satysfakcjonuje mnie postępująca irytacja pańskich szefów politycznych"

Donald Tusk: Moi rozmówcy przejęci dylematem

W piątek Tusk odniósł się do spotkania na Twitterze. "Moi wczorajsi rozmówcy - przewodnicząca Komisji oraz przywódcy Austrii, Chorwacji, Irlandii, Grecji, Niemiec, Słowenii, Słowacji - bardzo przejęci dylematem, jak zatrzymać Polskę w Unii, jak ochronić praworządność i równocześnie odblokować środki. PiS stał się problemem całej UE" - napisał.

Jagoda Grondecka wróciła do Kabulu. Zwróciła uwagę na zmiany, jakie zaszły w Afganistanie i opublikowała zdjęciaJagoda Grondecka wróciła do Kabulu. Pokazała zmiany w Afganistanie [ZDJĘCIA]

"W tym czasie premier Morawiecki spotyka się w Brukseli z proputinowską i eurosceptyczną liderką skrajnej prawicy Marine le Pen" - skomentował w kolejnym wpisie. 

Więcej wiadomości na temat sporu Polski z UE na stronie głównej Gazeta.pl 

Mateusz Morawiecki z liderką francuskiego Frontu Narodowego spotkał się w piątek. - Spotkanie z panią przewodniczącą Le Pen odbyło się na jej prośbę. Natomiast ja spotykam się czy jestem gotów do spotkania i staramy się spotkać ze wszystkimi kluczowymi kandydatami wyborów prezydenckich w różnych formatach we Francji - tłumaczył później premier.

Bruksela. Mateusz Morawiecki spotkał się z Marine Le PenBruksela. Mateusz Morawiecki spotkał się z Marine Le Pen

Więcej o: