CBOS: 46 proc. Polaków źle ocenia pracę rządu. Aż 53 proc. krytykuje politykę gospodarczą [SONDAŻ]

Jak Polacy oceniają rząd? 39 proc. "dobrze", 46 proc. "źle" - wynika z sondażu CBOS dla PAP. Z badania wynika także, że 33 proc. badanych to zwolennicy PiS, a ponad połowa Polaków źle ocenia politykę gospodarczą rządu.

Jak poinformował Polsatnews przywołując badanie CBOS dla PAP, w październiku 33 proc. badanych zadeklarowało się jako zwolennicy rządu (spadek o 1 pkt proc. w stosunku do września). Przeciwnicy obecnego gabinetu stanowią 38 proc. respondentów (tylko samo, co we wrześniu). Co czwarty badany ma obojętny stosunek do rządzących (wzrost o 1 pkt proc.). Zdania w sprawie rządu nie ma 5 proc. respondentów.

"Nastawienie Polaków do rządu od lipca tego roku pozostaje w zasadzie niezmienione" - podkreśla CBOS na Twitterze. 

Więcej niezadowolonych z premiera Morawieckiego niż aprobujących go

Działalność rządu pozytywnie ocenia 39 proc. badanych (tyle samo co we wrześniu), a źle - 46 proc. (spadek o 3 pkt proc.). Sporo przeciwników ma polityka gospodarcza rządu. Aż 53 proc. badanych uważa, że nie służy ona poprawie sytuacji gospodarczej (wzrost o 1 pkt proc.), przeciwnego zdania jest 34 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.) - relacjonuje Polsatnews sondaż CBOS-u.

W badaniu przepytano również Polaków o społeczny odbiór premiera. Niemal połowa (46 proc. badanych) jest niezadowolona z tego, że pracami rządu kieruje Mateusz Morawiecki (spadek o 1 pkt proc.), a 38 proc. odnosi się do tego z aprobatą (wzrost o 1 pkt proc.).

Badanie przeprowadzono metodą mieszaną (czyli wywiady bezpośrednie, telefoniczne i internetowych) na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL.

Więcej o: