Czarnek apeluje, aby się szczepić. "Chcę uniknąć przejścia na naukę zdalną, która wyrządziła wiele szkód"

- To jest mój apel. Chcę uniknąć przejścia na naukę zdalną - powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek. Jak dodał, nauka zdalna wyrządziła "wiele szkód" i zaapelował, aby się zaszczepić przeciwko COVID-19.
Zobacz wideo Pomaska: Premier Morawiecki nie miał nic konstruktywnego do powiedzenia, a dostawał jeden wielki łomot

W czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w obchodach Dnia Edukacji Narodowej połączonych z uroczystością oddania do użytku rewitalizowanej hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju (woj. lubelskie).

- To jest mój apel z tego miejsca, w tym województwie. Ja naprawdę chcę, żeby nie stało się to, co stało się przy drugiej i trzeciej fali, czyli przejście na naukę zdalną - powiedział polityk. Jak podkreślił, nauka zdalna była koniecznością, jednak "wyrządziła wiele szkód". - To była przykra konieczność, ale wyrządziła wiele szkód, z którymi się teraz borykamy. To są szkody w wiedzy naszych uczniów, która jest na niższym poziomie, niż byłaby normalnie, gdyby nauka była stacjonarna i w kondycji fizycznej, i psychicznej. Tego nie trzeba nam tłumaczyć - zaznaczył Czarnek.

- Nie wracajmy do nauki zdalnej. Ale, żeby do niej nie wracać, szczepmy się i przestrzegajmy wytycznych sanitarnych - zaapelował szef resortu edukacji i nauki.

Pandemia koronawirusa. Tymczasowy szpital covidowy na terenie centrum targowego. Lublin, 22 kwietnia 2021 Lubelskie. Coraz więcej zakażonych, coraz mniej łóżek w regionie

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczepienia w Polsce

Jak wynika z danych zamieszczonych na stronie rządowej, do tej pory wykonano 38 439 839 szczepień. Liczba osób w pełni zaszczepionych (czyli tych, którzy przyjęli dwie dawki preparatów Pfizera, Moderny lub AstryZeneki albo jedną dawkę szczepionki firmy Johnson&Johnson) wzrosła do 19 774 453.

Wykonano również 536 775 szczepień dawką przypominającą.

Szczepionka przeciwko Covid-19 dla dzieci Podlaskie: wspólny apel o szczepienie się przeciwko COVID-19

Więcej o: