Rekonstrukcja rządu. Nieoficjalny termin nominacji nowych ministrów. "Kolejne przesunięcie"

Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że nominacje dla nowych ministrów w rządzie zostaną ogłoszone w następnym tygodniu. Ma to być "kolejne przesunięcie czasie", które jest spowodowane m.in. finalizacją rozmów z koalicjantami.

Dziennikarze WP.pl potwierdzili tę informację u dwóch niezależnych źródeł - związanych z otoczeniem premiera Mateusza Morawieckiego i ze współpracownikami Andrzeja Dudy. Nieoficjalnie mówiło się, że nominacje dla nowych członków rządu pojawią się jeszcze w tym tygodniu, ale prognozy te są już nieaktualne.

Zobacz wideo Kiedy rekonstrukcja rządu? Ociepa: To jest pytanie do premiera

Rekonstrukcja rządu. Jarosław Kaczyński wciąż prowadzi rozmowy z koalicjantami

- Prezydent Polski po południu wraca dziś z Litwy, z kolei premier Mateusz Morawiecki w czwartek i piątek wybiera się na posiedzenie Rady Europejskiej - argumentuje decyzję o przesunięciu rekonstrukcji rządu anonimowy rozmówca WP.pl. Kolejnym powodem ma być finalizacja rozmów z koalicjantami i z politykami własnej partii, które cały czas prowadzone są przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Więcej informacji o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nieoficjalnie podaje się, że zmiany będą dotyczyć Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szefową resortu klimatu ma zostać Anna Moskwa, za rolnictwo ma odpowiadać natomiast Henryk Kowalczyk, który ma też otrzymać stanowisko wicepremiera.

Nowym ministrem rozwoju ma zostać Piotr Nowak. Wiadomo też, że z Ministerstwa Kultury,  Dziedzictwa Narodowego i Sportu wydzielony zostanie resort sportu. Jego szefem ma zostać Kamil Bortniczuk - bliski współpracownik Adama Bielana i członek Republikanów.

Rekonstrukcja rządu zapowiadana była przez Zjednoczoną Prawicę od momentu, kiedy koalicję opuściło Porozumienie. Jarosław Gowin zrezygnował wówczas z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Gdy Porozumienie pożegnało się ze Zjednoczoną Prawicą, większość ministrów wywodzących się z tej partii przeszło do klubu parlamentarnego PiS. 

Więcej o: