Europoseł Kohut przekazał "prezent" Mateuszowi Morawieckiemu. "Pinokio sterowany przez Pryncypała"

Europoseł Łukasz Kohut uczestniczył we wtorkowej debacie w Parlamencie Europejskim. W pewnym momencie polityk podszedł do premiera Mateusza Morawieckiego, by wręczyć mu figurkę Pinokia. Nagranie z tego zdarzenia umieścił w swoich mediach społecznościowych.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

"Prezent dla Mateusza Morawieckiego przekazany. Pinokio sterowany przez Pryncypała z Nowogrodzkiej! Patriotyzm to silna Polska w silnej Unii Europejskiej. Koniec z kłamstwami i populizmem PiS!" - brzmi wpis polityka w mediach społecznościowych.

Na opublikowanym na Twitterze nagraniu Łukasz Kohut pokazuje do kamery statuetkę z podobizną Pinokia - drewnianego chłopca, którego nos rósł przy każdym kłamstwie. Następnie eurodeputowany Wiosny podszedł do miejsca, w którym siedział Mateusz Morawiecki i postawił przed nim wspomnianą figurkę.

Polski europoseł przyniósł premierowi Morawieckiemu "prezent". Drewniany Pinokio został szybko zabrany przez ministra

Figurka Pinokia została jednak szybko zabrana przez siedzącego za premierem ministra do spraw europejskich Konrada Szymańskiego. Nie wiadomo, co dalej stało się z prezentem od eurodeputowanego Kohuta.

Mury na granicach EuropyPatrząc na inne płoty fortecy Europa, ten polski będzie z rozmachem. Tak wyglądają pozostałe [ZDJĘCIA]

Łukasz Kohut przyniósł prezent na wtorkową debatę w Parlamencie Europejskim, która została zainicjowana po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym. W trakcie debaty politycy przedstawili bardzo mocne stanowiska, a atmosfera na sali obrad była napięta.

Na sali wypowiadał się także europoseł Wiosny. - Mówił pan tylko do swojego elektoratu, który zbudowaliście obrzydliwą propagandą. Zrobiliście z Polski pośmiewisko. Ubieracie się w patriotyczne piórka, a nimi nie jesteście. Pan to Pinokio w rękach prezesa na Nowogrodzkiej - mówił do premiera Mateusza Morawieckiego Łukasz Kohut.

Europarlamentarzysta Łukasz KohutParlament Europejski: Tłumacze polegli na gwarze śląskiej

Więcej o: