Bortniczuk ministrem sportu. Sroka: PiS spłaca długi wobec tych, którzy chcieli rozbić Porozumienie

- Resort sportu pod kierownictwem Kamila Bortniczuka i posła Mejzy? Nie wieszczę sukcesu - tak o nowych rządowych nominacjach mówiła w Porannej Rozmowie Gazeta.pl posłanka Porozumienia Magdalena Sroka. Jak dodała parlamentarzystka, "PiS ma świadomość, że spłaca długi, co wśród posłów PiS-u nie jest postrzegane jako coś pozytywnego".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził, że ministrem sportu zostanie Kamil Bortniczuk, były członek Porozumienia, obecnie związany z Partią Republikańską Adama Bielana. Poseł niezrzeszony Łukasz Mejza (startował do Sejmu z listy PSL) ma zostać wiceszefem resortu

Jak mówiła w Porannej Rozmowie Gazeta.pl posłanka Porozumienia Magdalena Sroka, nominacja Kamila Bortniczuka "jest przede wszystkim spłatą długu" za "próbę rozbicia Porozumienia, która się nie udała w takiej mierze, w jakiej miała się udać".

- Te długi trzeba spłacać i PiS ma teraz świadomość, że te długi spłaca, co wśród posłów PiS-u nie jest postrzegane jako coś pozytywnego - dodała.

- Pamiętam rozmowy, kiedy dochodziło do rekonstrukcji rządu, kiedy mówiliśmy, że rzeczywiście należy zmniejszyć liczby ministerstw, tak, żeby sprawniej zarządzać tymi działami administracji państwa - podkreślała parlamentarzystka.

- Resort pod kierownictwem Kamila Bortniczuka i posła Mejzy? Nie wieszczę sukcesu - podsumowała.

Magdalena Sroka jest członkinią pięcioosobowego koła parlamentarnego Porozumienia Jarosława Gowina. Pełni także funkcję wiceprezeski i rzeczniczki prasowej tego ugrupowania.

Parlamentarzystka zasiada w Sejmie od 2019 r. Wcześniej była funkcjonariuszką Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zajmowała się również doradztwem w kwestiach bezpieczeństwa.

W 2018 r. została radną Sejmiku Województwa Pomorskiego, rok później uzyskała mandat poselski, startując jako przedstawicielka Porozumienia z listy Prawa i Sprawiedliwości. W sierpniu tego roku doszło do dymisji Jarosława Gowina z funkcji wiceszefa rządu i ministra. W tym samym miesiącu Porozumienie opuściło koalicję rządzącą. Do nowego koła Porozumienia przystąpiło sześciu posłów. Pod koniec września koło opuściła Monika Pawłowska, przechodząc do klubu PiS.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie