Wojsko chce kupić 300 sztuk mobilnych ołtarzy. Krzyż, alba i kropidło w walizce z teleskopową rączką

Kielich mszalny, alba, krzyż ołtarzowy, kropidło małe i kropidło klasyczne. Wszystko to w "walizce z rozkładanym stolikiem ołtarzowym". 300 sztuk "mobilnych ołtarzy polowych" chce do 2022 roku kupić 2. Regionalna Baza Logistyczna.

Przeczytaj więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zamówienie na "mobilne ołtarze polowe wraz z wyposażeniem" zostało opublikowane na platformie zakupowej 2. Regionalnej Bazy Logistycznej im. gen. Augusta Emila Fieldorfa, ps. "Nil". Jak wynika z zamówienia, jeszcze w tym roku wojsko chce kupić 40 takich zestawów. W przyszłym ma być ich 260.

Zobacz wideo "Boję się, że jak zaczną kosić kukurydzę, znajdzie się mnóstwo martwych migrantów" Reportaż z granicy

Wojsko kupuje mobilne ołtarze. Łącznie 300 kompletów

W skład jednego kompletu wchodzi aż 21 elementów: kielich mszalny (1 szt.), patena na kielich (1 szt.), puszka tzw. polowa / głęboka patena (1 szt.), krzyż ołtarzowy (1 szt.), świecznik ołtarzowy (2 szt.), świeca parafinowa (4 szt.), klosz szklany bezbarwny (2 szt.), para butelek na wino i wodę (duże), para butelek na wino i wodę (małe), naczynie na komunikanty (1 szt.), naczynie na hostie (1 szt.), pulpit ołtarzowy (1 szt.), kropidło klasyczne (1 szt.), kropidło małe (1 szt.), naczynia na oleje (1 komplet), obrus ołtarzowy (1 szt.), alba kapłańska (1 szt.), bielizna kielichowa (2 komplety), stuła mała jednostronna w kolorze moro (1 szt.), stuła duża jednostronna (1 szt.) oraz walizka wraz z rozkładanym stolikiem ołtarzowym i wykończeniem wnętrza (1 szt.). 

Wszystkie elementy mobilnego ołtarza zostały w specyfikacji szczegółowo opisane. O albie czytamy: "ze stójką klasyczną, zapinana na suwak i rzep z boku, bez zakładek, wykonana z poliestru w różnych rozmiarach". Najwięcej miejsca w zamówieniu poświęcono walizce. "Ścianki korpusu i pokrywy skrzyni wykonane z lekkiej płyty komorowej o grubości 7 mm. Dopuszcza się zamiennik pokryty od strony zewnętrznej poliuretanową powłoką ochronną w kolorze RAL 6006. Płyty komorowe łączone za pomocą profili aluminiowych dodatkowo wzmacniane narożnikami" - opisano.

Ponadto, jak podkreślono, walizka musi posiadać "wysuwaną rączkę teleskopową wykonaną z aluminium". To nie koniec, wnętrze walizki musi być podzielone na dwie komory, a każda komora zaopatrzona w "w dwa gumowe ekspandery z haczykiem montowane do dna skrzyni". Tak wygląda wizualizacja walizki w dokumencie przetargowym:

Wizualizacja mobilnego ołtarzaWizualizacja mobilnego ołtarza 2 Regionalna Baza Logistyczna / ogłoszenie o przetargu

Przetarg jest nieograniczony. Oferenci  25 października. Konieczna jest wpłata wadium w wysokości 28 tys. zł. Procedura odbywa się w trybie przyspieszonym. 

"To wygląda na absolutnie kluczowy zakup MON: 300 mobilnych ołtarzy polowych w latach 2021-2022" - skomentował uszczypliwie Marek Świerczyński, analityk Polityki Insight.

Więcej o: