Riad Haidar - poseł KO i lekarz syryjskiego pochodzenia dostał okrutne groźby. "Odetnę ci głowę"

Riad Haidar, poseł Koalicji Obywatelskiej i lekarz pochodzenia syryjskiego, który przez 30 lat był ordynatorem oddziału neonatologicznego w Białej Podlaskiej, dostał na adres biura poselskiego maila z pogróżkami: "Odetnę ci głowę", "wkrótce wybuchniesz".

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Riad Haidar urodził się w Syrii, ale ma polskie obywatelstwo. Ukończył studia medyczne w Lublinie i w 1991 podjął praktykę na Oddziale Neonatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie), gdzie pracował przez 30 lat. W 2019 roku wystartował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu chełmskim i uzyskał mandat posła.

Zobacz wideo "Czy to wszystko przez Unię? Słyszę, że to ich polityka klimatyczna tak podnosi ceny prądu"

Riad Haidar: Otrzymałem smutną wiadomość z pogróżkami

Riad Haidar na Facebooku opublikował treść maila z pogróżkami, który dostał pod koniec września. "Otrzymałem smutną wiadomość z pogróżkami - treść poniżej. Przykro mi, że stosunki międzyludzkie i debata publiczna są dziś w takim złym stanie" - napisał poseł KO.

"Riad Haidar wkrótce wybuchniesz. Wysadzę cię tak, jak wysadzają ludzi w Syrii. Jak to się nie uda odetnę ci głowę tak jak na filmikach ISIS. Obserwuję Cię" - brzmiała wiadomość, którą otrzymał na skrzynkę biura poselskiego polityk KO i lekarz Riad Haidar.

Manifestacje 'My zostajeMY'. Tak protestują PolacyManifestacje "My zostajeMY". Tak protestują Polacy [GALERIA]

Kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji poinformowała portal Biała 24, że "30 września zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła dyrektor biura, natomiast pokrzywdzony z uwagi na nieobecność w chwili zgłoszenia przesłał wniosek o ściganie".

Dokumenty w tej sprawie zostały przekazane bialskiej prokuraturze. W dochodzeniu pomagają również  policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Riad Haidar: Marzy mi się świat i Polska, gdzie wszyscy mają do siebie wzajemny szacunek

Riad Haidar napisał na Facebooku, że marzy mu się świat i Polska, w której każdy będzie szanował siebie nawzajem i gdzie nie będzie miejsca na podziały. "Świat i Polska gdzie pomagamy sobie nawzajem i wspieramy się, a nie straszymy i obrażamy" - napisał.

Zasmucony sytuacją Riad Haidar dodał również, że choć wiele w życiu przeżył, to jedyne, z czym walczył i co chciał zniszczyć "to choroby, które atakowały nasze dzieci. Nigdy drugiego człowieka".

W rozmowie z Onetem stwierdził, że zastanawia się, z jakiego powodu ktoś zdecydował się na wysłanie mu pogróżek. - Czy chodzi o moją postawę jako lekarza? Czy było to coś związanego z pewnymi działaniami społecznymi, czy politycznymi? Nie mogłem dopasować przyczyny do tej sytuacji - mówił.

Riad HaidarHaidar żegna się ze szpitalem. Zarzuca dyrekcji "pochopne i niezrozumiałe decyzje"

Zgodnie z paragrafem pierwszym  Art. 190, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Więcej o: