Ociepa: Białoruś prowokuje, strzelając w kierunku granicy i przepychając migrantów

Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa był w czwartek gościem Jacka Gądka w Porannej rozmowie Gazeta.pl. Mówił m.in. o sytuacji na granicy Polski i Białorusi. Stwierdził, że strona białoruska "prowokuje" strzelając w kierunku granicy i przepychając migrantów na stronę polską.

Marcin Ociepa, wiceminister w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz poseł klubu PiS był w czwartek gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl.

Mówił, że ważne jest, żeby strona Polska "nie eskalowała" konfliktu, ale strona Białoruska prowadzi agresywne działania "obliczone na to, żeby Polsce żołnierze stracili zimną krew". Mówił m.in. o celowaniu z broni czy pozorowaniu rzucania granatów. Jako inne agresywne działanie wymienił "użycie" dużej grupy migrantów do przekroczenia strzeżonej granicy. - Co też może wywołać jakąś reakcję naszych funkcjonariuszy - dodał.

Ociepa mówił także o ustawie o budowie muru na wschodniej granicy. Powiedział, że chce, aby budowa zaczęła się niezwłocznie po przyjęciu ustawy. Dodał, że pytanie o to, ile ona potrwa, trzeba zadawać inżynierom. 

Więcej o:

Polecane dla Ciebie