Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu. Politycy PiS anonimowo: Partia jest zaniedbana

Jarosław Kaczyński przekazał podczas środowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS, że zrezygnuje ze stanowiska wicepremiera. Członkowie ugrupowania twierdzą, że prezes chce bardziej zająć się sprawami partii, która ostatnio jest "zaniedbana". Jak przekazują informatorzy "SE", Kaczyński pojawia się na Nowogrodzkiej już tylko raz w tygodniu.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Z informacji przekazanych dziennikarzom "Super Expressu" wynika, że Jarosław Kaczyński bardzo dużo czasu spędza w kancelarii premiera. Bartosz Kownacki ocenił, że wsparcie ze strony prezesa PiS udzielane Mateuszowi Morawieckiemu jest bardzo duże, a w KPRM "na pewno będzie brakować szefa PiS, gdy odejdzie z rządu". - Wsparcie dla premiera ze strony najważniejszego i najsilniejszego dziś polityka w Polsce jest potrzebne i wskazane - podkreślił polityk.

Zobacz wideo Czy PiS chce wyprowadzić Polskę z UE? Siemoniak: Tak, uważam, że chcą to zrobić

Jarosław Kaczyński zajmie się Prawem i Sprawiedliwością. "Będzie go brakować w KPRM"

Niektórzy anonimowi rozmówcy dziennika nie oceniają pozytywnie ostatnich działań Jarosława Kaczyńskiego. Część posłów Prawa i Sprawiedliwości ma uważać, że po objęciu stanowiska wicepremiera, szef PiS "zaniedbuje partię" i powinien wrócić po to, by "zdyscyplinować posłów oraz szykować partię na wybory".

Manifestacje 'My zostajeMY'. Tak protestują PolacyManifestacje "My zostajeMY". Tak protestują Polacy [GALERIA]

- Wciąż słyszymy, że szef musi więcej czasu poświęcać partii, dlatego kiedy tylko prezes przeprowadzi ustawy obronnościowe, ma wziąć się za dwie kluczowe sprawy: za partię, którą musi szykować do wyborów, oraz za nogę, bo już kilka razy miał przekładać operację - dodaje kolejny informator "SE".

Kiedy Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze stanowiska wicepremiera? "Odjedzie wtedy, kiedy uzna, że misja rządowa się skończyła"

Informacje te są spójne z wiadomościami, jakie przekazał ostatnio wicerzecznik PiS Radosław Fogiel - chociaż polityk nie wskazał, kiedy Jarosław Kaczyński zdecyduje się na dymisję. Dziennikarz Polsatu News dopytywał, czy będzie to początek roku czy może dopiero wiosna 2022 roku. - Odjedzie wtedy, kiedy uzna, że misja rządowa się skończyła, a jego uwaga jest potrzebna w innym miejscu - odpowiedział Fogiel.

Kamil BortniczukBortniczuk ministrem sportu, Mejza wiceministrem. Jest decyzja

Jarosław Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 roku. Polityk wykonuje zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Ponadto cały czas jest prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o: