PAP nieoficjalnie: Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście z rządu

Prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz wicepremier Jarosław Kaczyński w trakcie posiedzenia klubu parlamentarnego PiS zapowiedział, że na początku przyszłego roku odejdzie z rządu - podaje Polska Agencja Prasowa. Przyczyną takiej decyzji ma być, według PAP, "konieczność większej kontroli nad partią".

Więcej treści na Gazeta.pl >>>

Jarosław Kaczyński w trakcie posiedzenia klubu parlamentarnego PiS miał też, według Polskiej Agencji Prasowej, przekazać posłom, że ze względu na swoje obowiązki w rządzie pojawia się w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej tylko raz w tygodniu i jest to niewystarczające.

Prezes PiS miał również zaapelować do parlamentarzystów o większą aktywność w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Kaczyński mówi, że nie chce wyjścia z UE. Kornecka: Nie wierzę w to (wrzesień 2021 r.)

PAP nieoficjalnie: Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście z rządu

Jarosław Kaczyński zasiada w rządzie w randze wicepremiera. Jak informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, prezes PiS "wykonuje zadania Przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych". Kaczyński dołączył do rządu w październiku 2020 r.

O tym, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zamierza odejść z funkcji wicepremiera, informował już w przed kilkoma miesiącami m.in. "Super Express" - wówczas mowa była jednak o jego dymisji jeszcze w tym roku. Z kolei inne media twierdziły potem, że z rządu odejść ma jeszcze szybciej, bo już w czasie jesiennej rekonstrukcji rządu (czyli we wrześniu lub październiku). Dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek informował jednak, że jest wręcz przeciwnie, bo Jarosław Kaczyński wbrew tym doniesieniom chce opóźnić swoje odejście z rządu i planuje je na wiosnę 2022 r.

Szef partii rządzącej Jarosław Kaczyński - konferencja PiS w Bydgoszczy, 26 grudnia 2018J.Kaczyński zostanie w rządzie na dłużej, niż planował. Powodów jest cała lista

- Kaczyński ma poczucie, że partia mu się już trochę rozjeżdża, bo nie jest w stanie łączyć pracy rządowej i partyjnej. Chce wrócić do partii - mówił w rozmowie z Jackiem Gądkiem jeden ze współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Skupienie się polityka na sytuacji w ugrupowaniu miałoby służyć przygotowaniu PiS do wyborów parlamentarnych. A te, według wyborczego kalendarza, odbędą się w 2023 r.

Więcej o: