Straż Graniczna publikuje wideo znad granicy. "Służby białoruskie nagrywają scenki"

Straż Graniczna twierdzi, że służby białoruskie "zwożą na granicę kolejne grupy cudzoziemców". "Przeprowadzają z nimi wywiady, nagrywają inscenizowane scenki" - pisze SG. Do wpisu dołączono wideo, na którym widzimy migrantów zgromadzonych przed przygranicznym ogrodzeniem.

Na udostępnionym przez Straż Graniczną filmie widzimy grupę ogrodzenie na polsko-białoruskiej granicy. Za siatką widać kilka umundurowanych osób oraz grupę migrantów. Niektórzy z nich trzymają transparenty. "Don't let us to die (nie pozwólcie nam umrzeć)" - czytamy na jednym z nich. 

W dalszej części nagrania jeden z polskich strażników granicznych tłumaczy grupie po drugiej stronie, że powinna iść do przejścia granicznego w Kuźnicy lub Bobrownikach. 

Zobacz wideo Czy PiS chce wyprowadzić Polskę z UE? Siemoniak: Tak, uważam, że chcą to zrobić

Straż Graniczna publikuje wideo. "Scenki"

Straż Graniczna swoje wideo opatrzyła podpisem. "Służby białoruskie zwożą dziś na granicę kolejne grupy cudzoziemców. Przeprowadzają z nimi wywiady, nagrywają inscenizowane scenki. Prawdopodobnie kolejny wyreżyserowany film pojawi się wkrótce na stronach białoruskich służb. A może to przygotowania do kolejnego siłowego przekroczenia granicy" - czytamy. 

Wcześniej we wtorek Straż Graniczna opublikowała wideo, mające przedstawiać "siłowe forsowanie granicy z Białorusi do Polski". 

Straż Graniczna poinformowała, że w poniedziałek odnotowano 605 prób przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 13 cudzoziemców - obywateli Iraku. Za pomocnictwo zatrzymano 8 cudzoziemców - po dwóch obywateli Syrii i Polski, a także obywateli Iraku, Niemiec, Turcji i Ukrainy. Od początku roku odnotowano ponad 17 tysięcy nielegalnych przekroczeń granicy z Białorusi do Polski, z czego większość- od lipca. Zatrzymywani migranci pochodzą głównie z Iraku.

Księża/ zdj.ilustracyjneHiszpania. Ofiary pedofilii w Kościele: Mój gwałt jest wart 7500 euro

Zapora na granicy. Rada Ministrów przyjęła projekt

Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował z kolei na Twitterze, że rząd przyjął projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej, zgłoszony przez jego resort.

"Projekt, który trafi teraz do Sejmu, zakłada stworzenie solidnej, wysokiej zapory, wyposażonej również w system monitoringu oraz detekcji ruchu" - napisał na Twitterze Mariusz Kamiński.

Budowę zapory w ubiegłym tygodniu zapowiedział Jarosław Kaczyński. - Nie chodzi o zapory doraźne, tylko taką, którą trudno sforsować. Doświadczenie europejskie pokazuje, że to jedyna skuteczna metoda - powiedział. Kaczyński stwierdził, że przedsiębiorstwa, które zbudują zaporę "są już wybrane".

Beata Szydło, była premier.Maile Dworczyka i nagrody w rządzie Szydło. Rekordzista dostał 80 tys. zł

Więcej o: