39 interpelacji Łukasza Mejzy w jeden dzień. Poseł zastosował prosty trik

39 - tyle interpelacji z jedną datą wystosował poseł Łukasz Mejza. Jeszcze do niedawna polityk nie był szczególnie aktywny, a liczba jego interpelacji poselskich wynosiła zero. Zmiana zbiegła się z doniesieniami o tym, że Mejza ma objąć stanowisko wiceministra sportu.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Siemoniak o dotacjach dla stowarzyszeniach Roberta Bąkiewicza

Łukasz Mejza jest posłem niezrzeszonym. Do Sejmu wszedł w zastępstwie posłanki Jolanty Fedak z PSL, która zmarła w grudniu ubiegłego roku. Jak informowaliśmy na początku października, Mejza, formalnie niezależny, ale głosujący tak jak PiS, ma wkrótce objąć stanowisko wiceministra sportu.

Mejza do niedawna nie złożył ani jednej interpelacji. Postanowił to nadrobić w ciągu zaledwie jednego dnia, co zwróciło uwagę mediów, w tym Onetu. Strona Sejmu odnotowała w sumie 39 interpelacji z datą wpływu 8 października 2021 r. Treść dokumentów nie została jeszcze opublikowana.

Andrzej Duda podpisał ustawę o m.in. 40-procentowej podwyżce dla prezydentaAndrzej Duda zły na PiS ws. rekonstrukcji rządu. Może być kłopot z nominacjami

39 interpelacji Łukasza Mejzy. "Kopiuj-wklej" i poszło z górki

Czego dotyczą interpelacje? Mejza zwrócił się ministra rozwoju, pracy i technologii w sprawie założeń Polskiego Ładu w zakresie ograniczenia umów cywilnoprawnych. Do ministra rolnictwa - w kwestii zwalczania ASF w woj. lubuskim i przeciwdziałania skutkom suszy. Ministrowi funduszy i polityki regionalnej zgłosił blokowanie budowy zachodniej obwodnicy Zielonej Góry.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard TerleckiTerlecki: PiS chce prostować relacje z Komisją Europejską

Najwięcej, bo aż 34 interpelacje, poseł wystosował do ministra infrastruktury. W tym przypadku Łukasz Mejza zastosował - chciałoby się powiedzieć - jeden prosty trik. Interpelację ws. nowych połączeń kolejowych na terenie wsi i miejscowości gminnych złożył w 16 kopiach, po jednej na każde województwo. To samo zrobił z interpelacją dotyczącą przywrócenia połączeń PKS (Państwowej Komunikacji Samochodowej). Oprócz tego poseł podjął temat przebudowy linii kolejowej nr 358 i modernizacji drogi wojewódzkiej nr 294. 39 interpelacji zapewnia Łukaszowi Mejzie 213. miejsce wśród posłów. Do niedawna był ostatni - zwrócił uwagę Onet.

Więcej o: