Zmiany w rządzie. Nieoficjalnie: W przyszłym tygodniu poznamy nazwiska nowych ministrów

PAP podaje nieoficjalnie, że w przyszłym tygodniu mają zostać przedstawieni nowi ministrowie w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Zmiany w rządzie były jednym z tematów poniedziałkowego posiedzenia prezydium komitetu politycznego PiS.

Przeczytaj więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl.

Po południu zakończyło się posiedzenie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczyło efektów rozmów, jakie były prowadzone z koalicjantami wchodzącymi w skład klubu parlamentarnego PiS.

Zobacz wideo Czarzasty o KPO: Oczekuję, że w końcu w Polsce przestanie być łamane prawo, a wtedy pieniądze popłyną do Polski

Mowa o Partii Republikańskiej i politykach skupionych wokół wiceministra obrony narodowej Marcina Ociepy, którzy odeszli z Porozumienia i na początku września założyli stowarzyszenie OdNowa RP. Podczas posiedzenia omówiono również inne tematy bieżące. Politycy PiS opuszczając siedzibę partii przy Nowogrodzkiej nie komentowali spotkania.

Nieoficjalnie: Nazwiska nowych ministrów w przyszłym tygodniu

W posiedzeniu uczestniczyli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, wiceprezes ugrupowania, w tym premier Mateusz Morawiecki i europoseł Beata Szydło, a także szef klubu parlamentarnego Ryszard Terlecki.

PAP podaje nieoficjalnie, powołując się na źródła w PiS, że do połowy przyszłego tygodnia zostaną przedstawieni nowi ministrowie. W ubiegłym tygodniu rzecznik rządu Piotr Müller informował w Programie Pierwszym Polskiego Radia informował, że zmiany w rządzie, jeśli nastąpią, będą "kosmetyczne".

Europoseł i szef Partii Republikańskiej Adam Bielan przyznał w poniedziałek w Radiu Zet, że w rządzie będą zasiadać dwaj członkowie jego ugrupowania. Kamil Bortniczuk zgodnie z ostatnimi doniesieniami miałby zostać ministrem sportu, z kolei Michał Cieślak, obecnie minister w KPRM, nadal będzie ministrem bez teki. Jacek Żalek ma pozostać na stanowisku wiceministra w ministerstwie ds. funduszy i polityki regionalnej.  

Więcej o: