Kamil Bortniczuk nowym ministrem sportu? Ma objąć urząd "w przyszłym tygodniu"

Ministerstwo Sportu ma zostać wskrzeszone, a na jego czele ma stanąć Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej. Kiedy to się stanie? Ze słów samego zainteresowanego wynika, że "ustalone terminy przemawiają za tym, by wydarzyło się to w przyszłym tygodniu".

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Koniec ustaw anty-LGBT? Fogiel: Nie słyszałem, żeby gdzieś były przyjęte

W ubiegłą środę Andrzej Duda spotkał się z Kamilem Bortniczukiem. Kancelaria Prezydenta poinformowała za pośrednictwem Twittera, że poseł jest kandydatem na ministra sportu. Na poniedziałek zaplanowano posiedzenie kierownictwa PiS, na którym mają zostać zaakceptowane zmiany w rządzie.

Kiedy Kamil Bortniczuk zostanie ministrem sportu? Poseł odpowiada na antenie Radia Zet

- Kiedy zostanie pan ministrem sportu? - spytał w niedzielę Kamila Bortniczuka Andrzej Stankiewicz na antenie Radia Zet. - Nie ukrywam, bo tyle media o tym pisały, było spotkanie z prezydentem, rzeczywiście zapis umowy koalicyjnej między Partią Republikańską a PiS-em jest taki, że ministerstwo sportu powinno nam przypaść w udziale - mówił Bortniczuk. - Terminy ujęte w umowie koalicyjnej przemawiają za tym, żeby wydarzyło się to w przyszłym tygodniu - poinformował. 

Posada dla Bortniczuka ma być efektem nowej umowy koalicyjnej między PiS a Partią Republikańską. Samo Ministerstwo Sportu powróci po sześciu miesiącach nieistnienia. Przez ostatnie pół roku sportem zajmował się minister kultury, wicepremier Piotr Gliński.

Rekonstrukcja rządu. Jarosław Kaczyński nie zrezygnuje z urzędu

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel podczas wystąpienia w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News zapowiedział, że negocjacje w ramach Zjednoczonej Prawicy "idą dobrze". Prowadzący programu zapytał polityka, czy Jarosław Kaczyński planuje odejść z rządu. - Nie, ma swoje zadania, które realizuje. Zapowiadał jakiś czas temu, że będzie moment, kiedy będzie chciał się bardziej skupić na partii. To jeszcze nie jest ten moment. Odjedzie wtedy, kiedy uzna, że misja rządowa się skończyła, a jego uwaga jest potrzebna w innym miejscu - przekonywał polityk.

W ramach rekonstrukcji rządu do gabinetu Mateusza Morawieckiego ma wejść Piotr Nowak, który zostanie szefem resortu rozwoju, z kolei Anna Moskwa ma kierować resortem klimatu, z którego usunięty zostanie Michał Kurtyka. Ta dwójka ma zająć się polityką klimatyczną i negocjacjami z Unią Europejską

Andrzej Duda w Fox NewsTelewizja Fox News wyemitowała wywiad z Dudą. "Opowiadam się za życiem"

Więcej o: