Ziobro zgłosi weto na unijnym posiedzeniu. "Za szczytnymi deklaracjami kryje się ideologia LGBT"

Podczas posiedzenia Rady Unii Europejskiej Zbigniew Ziobro zawetuje "Konkluzje dot. Strategii UE na rzecz praw dziecka" - dowiedział się portal dorzeczy.pl. Ministerstwo Sprawiedliwości argumentuje bowiem, że "za szczytnymi zapowiedziami i deklaracjami kryje się ideologia LGBT".
Zobacz wideo Koniec uchwał anty-LGBT? Fogiel: Nie słyszałem, żeby gdzieś były przyjęte

Jednym z elementów unijnego pakietu ma być rozwiązanie, dzięki któremu dzieci osób tej samej płci będą uznawane w całej Unii Europejskiej. To nie podoba się ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. Portal dorzeczy.pl dotarł do pisma z 29 września 2021 roku, resort sprawiedliwości przesłał w tej sprawie do Ministerstwa Rodziny i Polityki. Podpisał się pod nim jeden z zastępców Ziobry - Marcin Romanowski. Jak czytamy, na Radzie UE w dniach 7-8 października minister sprawiedliwości, który będzie reprezentował Polskę, sprzeciwi się przyjęciu "Konkluzji dot. Strategii na rzecz praw dziecka". Wiceminister podkreślił, że uzasadnieniem dla weta jest "brak uwzględnienia uwag Polski do konkluzji dotyczących konieczności uwzględnienia porządków konstytucyjnych państw członkowskich oraz poszanowania wyłącznej kompetencji państwa członkowskiego w obszarze prawa rodzinnego materialnego".

Michałowo. Grupa kilkunastu uchodźców, w tym 8 dzieci zatrzymanych przez Straż GranicznąMieszkańcy Michałowa pomagają migrantom. Strażacy rozwieszali plakaty

"Za szczytnymi zapowiedziami i deklaracjami kryje się ideologia LGBT"

Według resortu Ziobry, "za szczytnymi zapowiedziami i deklaracjami kryje się ideologia LGBT i tzw. tęczowych rodzin, czyli związków homoseksualnych", a "takie rozwiązania są niezgodne z polską Konstytucją, która jasno stanowi, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny". Jak czytamy, Polska nie zgadza się na ingerencję instytucji unijnych w tak "wrażliwe" sfery prawodawstwa jak prawo rodzinne. "Obszar ten przynależy do wyłącznych kompetencji państwa członkowskiego w zakresie samostanowienia o kształcie rodziny, definicji małżeństwa oraz rodzicielstwa" - argumentuje ministerstwo.

"Zgoda na konkluzje oznaczałaby zarazem akceptację dla strategii LGBT i gender, a ich realizacja byłaby wymuszana szantażem. Tak jak w przypadku wymuszania na polskich samorządach rezygnacji z uchwał w obronie rodziny" - podkreśla resort, cytowany przez dorzeczy.pl.

Psychoterapeuta: Mówienie o "ideologii" zamiast o "ludziach" to przejaw odczłowieczania

Psychoterapeuta Daniel Bąk w rozmowie z Gazeta.pl mówił niedawno, jaki wpływ mają tego typu homofobiczne wypowiedzi na osoby LGBT+. - To między innymi zachwianie poczucia bezpieczeństwa - jeszcze większe niż wcześniej, ponieważ od kilku lat sytuacja w Polsce sprzyja przecież temu, żeby poczucie bezpieczeństwa osób LGBT+ spadało. Rośnie z kolei poczucie wstydu, m.in. u tych osób, które nie do końca akceptują swoją tożsamość seksualną czy płciową - powiedział.

- Konsekwencje homofobii, bifobii i transfobii można by podsumować terminem "stres mniejszościowy". Jest to stres związany z przynależnością do mniejszości seksualnej lub płciowej. Ten stres może powodować różne konsekwencje kliniczne, oprócz zachwianego poczucia bezpieczeństwa, są to także m.in. objawy depresji, stany lękowe czy myśli samobójcze - dodał psychoterapeuta od lat pracujący z osobami LGBT+.

Daniel Bąk odniósł się również do słów polityków o "ideologi LGBT". - Trudno mi nawet wyobrazić sobie cierpienie, jakie może stać się udziałem rodzin, w których np. rodzice usłyszą od swojego dorastającego czy dorosłego dziecka, że jest homoseksualne, biseksualne czy transpłciowe i będzie temu wyznaniu towarzyszył pełen pogardy głos polskiego polityka, dobiegający z telewizora. W takim momencie odczytuję dyskryminujące słowa niektórych polskich polityków wobec osób LGBT+ jako przemoc: świadome zadawanie bólu - stwierdził specjalista. Jak dodał, mówienie o "ideologii" zamiast o "ludziach" to przejaw odczłowieczania, a "konsekwencje dehumanizacji mogą być straszne, co pokazała historia".

Więcej na ten temat można przeczytać w poniższym artykule:

Marsz RównościSłowa o "ideologii LGBT" ranią, skutki mogą być opłakane. Ekspert: To cios

Więcej o: