Joanna Mucha dla Gazeta.pl o powrocie Tuska: Opozycji będzie teraz trudniej wygrać z PiS-em

- Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że po powrocie Tuska część naszych wyborców powróci do Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk spowodował, że PO wróciła trochę do siebie, bo była strasznie pogubiona - oceniła w czwartkowej Porannej rozmowie Gazeta.pl posłanka Polski 2050 Joanna Mucha. Parlamentarzystka stwierdziła jednocześnie, że "nie można zamykać oczu na to, że Tusk jest też osobą, która bardzo polaryzuje".

- Bardzo szanuję Donalda Tuska, byłam w jego gabinecie, wiem, że jest osobą, która potrafi skupiać wokół siebie, formułować komunikaty - stwierdziła posłanka Polski 2050 w czwartkowej Porannej rozmowie Gazeta.pl. Parlamentarzystka dodała, że "nie można zamykać oczu na to, że Tusk jest też osobą, która bardzo polaryzuje".

- Moim zdaniem powrót Donalda Tuska dla nas, jako opozycji, oznacza podwyższenie nam poprzeczki, poprzeczki tej trudności, którą jest wygranie z PiS-em. To nadal jest oczywiście możliwe, żeby z PiS-em wygrać, ale będzie nam trochę trudniej - zaznaczyła Joanna Mucha. 

Joanna Mucha: PO wróciła trochę do siebie, bo była strasznie pogubiona

- Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że po powrocie Tuska część naszych [Polski 2050 - red.] wyborców powróci do Platformy Obywatelskiej. To było oczywiste, jasne dla nas. Donald Tusk spowodował, że PO wróciła trochę do siebie, bo była strasznie pogubiona - oceniła posłanka w rozmowie z Gazeta.pl.

Joanna Mucha jest doktorką nauk ekonomicznych. W 2003 r. wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. W Sejmie zasiada nieprzerwanie od 2007 r. W latach 2011-2013 była ministrą sportu w rządzie Donalda Tuska. W styczniu 2021 r. Joanna Mucha opuściła Platformę Obywatelską, dołączając do Polski 2050 Szymona Hołowni. W kole parlamentarnym Polski 2050 zasiada obecnie wraz z Joanną Muchą siedmiu posłów.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie