Nieoficjalnie: Prawo i Sprawiedliwość pozyskało kolejne "szable" w Sejmie. Dwa nazwiska

Posłowie Łukasz Mejza oraz Zbigniew Ajchler dołączą do klubu PiS - informuje portal Interia. To wynik rozmów koalicyjnych Adama Bielana i Partii Republikańskiej z Prawem i Sprawiedliwością.

To już niemal pewne. Jak informuje Interia.pl posłowie Łukasz Mejza (poseł niezrzeszony, trafił do Sejmu z list ludowców) i Zbigniew Ajchler (także poseł niezrzeszony, w poprzedniej kadencji należał do PO), dołączą do klubu Prawa i Sprawiedliwości. To kolejne szczegóły dopinanej właśnie umowy koalicyjnej Partii Republikańskiej Adama Bielana z PiS. Po zdymisjonowaniu Jarosława Gowina ze stanowiska wicepremiera i opuszczeniu przez Porozumienie koalicji rządzącej, Prawo i Sprawiedliwość stara się odbudować sejmową większość, by być mniej zależnym od doraźnych sojuszy i układów. Niektórzy twierdzą, że dokument został podpisany już kilka dni temu, ale Adam Bielan i Jarosław Kaczyński zachowują to w tajemnicy, nie chcąc medialnych przecieków.

Zobacz wideo Joanna Mucha gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl (07.10)

Mejza do sportu, Ajchler do rolnictwa. PiS ma pozyskać dwie kolejne "szable"

Jak informuje Interia, Łukasz Mejza ma dostać tekę wiceministra sportu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zbigniew Ajchler ma z kolei zajmować się sprawami rolniczymi.

Kamil Bortniczuk najprawdopodobniej obejmie stanowisko ministra sportu. Będzie to jednak wymagało rozbicia Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Informacje zdaje się potwierdzać m.in. Kancelaria Prezydenta.  "Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z Kamilem Bortniczukiem, kandydatem na ministra sportu. Rozmowa odbyła się w Pałacu Prezydenckim" - czytamy na Twitterze.

Przypomnijmy, że w posiadaniu PiS jest obecnie 228 osób. Niedawno do obozu rządzącego przeszła posłanka Monika Pawłowska. Dzięki Mejzie i Ajchlerowi PiS będzie miał równe 230 szabel. Partia rządząca może liczyć też na koło Kukiz'15, w którym trzech na czterech posłów głosuje często ramię w ramię z PiS.

Więcej o: