Piotr Nowak ma zostać nowym ministrem rozwoju. Przejmie schedę po Jarosławie Gowinie

Jacek Gądek
Były wiceminister finansów Piotr Nowak ma zostać nowym ministrem rozwoju - ustaliła Gazeta.pl. - Merytoryczny, a nie polityczny - mówi o nim polityk PiS.
Zobacz wideo PiS uprawia polityczny handel? Jackowski: Jest to sprawa ewidentnie widoczna

W wywiadzie dla PAP prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nakreślił, kim będzie nowy szef resortu rozwoju. - Moim zdaniem powinien to być człowiek bardzo dobrze orientujący się w życiu gospodarczym, dobry ekonomista z doświadczeniem w sferze kierowania, czy współkierowania jakimś resortem gospodarczym. Tacy ludzie najlepiej się do tego nadają - mówił.

Piotr Nowak doskonale do tego modelu pasuje. Jest ekonomistą i był też wiceministrem finansów. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse i bankowość. A także studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej oraz Executive MBA, prowadzonego przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris oraz NHH Bergen. Posiada tytułu CQF - Certificate in Quantitative Finance.

Jak czytamy w jego biografii na stronach resortu finansów, z rynkiem finansowym związany jest od 2004 r. - najpierw jako dealer walutowy w PKO BP. Od 2006 r. do 2010 r. pełnił funkcję vice-president w londyńskim funduszu hedgingowym. Z początkiem 2015 r. rozpoczął pracę jako ekspert ds. gospodarczych w Kancelarii Prezydenta RP.

Piotr Nowak - jak słyszymy w obozie rządzącym - "nie budzi entuzjazmu". Solidarna Polska uznaje go za "człowieka Mateusza Morawieckiego". Z kolei w otoczeniu premiera słyszymy, że to nieprawda.

Na giełdzie nazwisk był też Marek Dietl, który jednak na Nowogrodzkiej ma opinię powiązanego z Jarosławem Gowinem.

Więcej o: