Senator PiS: Niedopuszczenie dziennikarzy do granicy odbije się przeciwko władzy

- W perspektywie długofalowej niedopuszczanie dziennikarzy do granicy odbije się przeciwko władzy- mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl Jan Maria Jackowski. Senator PiS skomentował także konferencję prasową szefa MSWiA, MON i Straży Granicznej, na której pokazane zostały materiały zawierające treści zoofilskie i pedofilskie.

Polityk odniósł się w Gazeta.pl do możliwości wpuszczenia mediów do strefy stanu wyjątkowego. - W moim przekonaniu jak najbardziej dziennikarze powinni zostać wpuszczeni do strefy stanu nadzwyczajnego, ale przy zachowaniu odpowiednich procedur. Są takie możliwości w obecnie obowiązującym prawie - mówił Jan Maria Jackowski

Kryzys na granicy. Senator PiS o dostępie mediów

W ocenie senatora PiS, sama obecność dziennikarzy na granicy i możliwość relacjonowania prac służb nie rozwiąże problemu informowania opinii publicznej o wszystkim, co dzieje się na granicy. - Większość informacji o sytuacjach, które mają tam miejsce, to są wiadomości od służb specjalnych. Te informacje są objęte klauzulami tajności - podkreślił. 

Polityk dodał, że w perspektywie długofalowej niedopuszczanie dziennikarzy do granicy odbije się przeciwko władzy.

"Poproszę o następne pytanie"

Jacek Gądek zapytał także senatora PiS o konferencję ministra Kamińskiego, w czasie której pokazane zostały materiały zoofilskie i pedofilskie. 

- Mam duże wątpliwości, czy pokazywanie materiału w taki sposób było konieczne. Użyto metody zbyt drastycznej. Te treści zostały emitowane w telewizji o godzinie 19, co kłóci się z ustawą o radiofonii i telewizji - mówił dalej Jackowski. 

Dziennikarz zapytał również polityka, czy po pokazaniu takich materiałów ma zaufanie do polskich służb.

- Poproszę o następne pytanie. Tutaj nie chciałbym udzielać odpowiedzi - odpowiedział polityk. - Nie uchylam swojego pytania - odparł dziennikarz.

- Nie zasiadam w żadnej komisji zajmującej się służbami specjalnymi. Nie mam wiedzy merytorycznej dotyczącej prezentacji takich zdjęć. Jest za to stara zasada biblijna "po owocach ich poznacie" - uciął.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie