Aktywiści oprotestowali wizytę Czarnka na uniwersytecie w Szczecinie. Minister posłał im "buziaka"

"Czarnek precz!" - takim okrzykiem aktywiści ze Szczecina przywitali ministra edukacji i nauki, który przyjechał na inaugurację roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Do stolicy województwa zachodniopomorskiego udał się także minister zdrowia Adam Niedzielski.

Uroczystość na szczecińskiej uczelni rozpoczęła się o godz. 10. W wydarzeniu wzięli udział ministrowie Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek, a także wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Jak relacjonuje TVN24, przed uczelnią zebrała się grupa osób, która protestowała przeciwko polityce ministra edukacji. Protest organizowała grupa "Dziewuchy Szczecin". 

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Czarnek i Niedzielski z wizytą na PUM. Przed uczelnią protest  

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym słychać okrzyki "Czarnek precz!".

Jak widać na wideo, minister edukacji w odpowiedzi na skandowanie pomachał do protestujących i posłał im "buziaka". 

Prezydent Białorusi Aleksander ŁukaszenkaBiałoruś. KGB aresztuje za komentarze w internecie

- Nie godzimy się na to, aby na tak szanowaną uczelnię przyjeżdżał transfob i homofob, który nazywał nas zarazą. To przekracza ludzie pojęcie i granicę przyzwoitości - powiedziała reporterowi TVN24 Andrea Strauss z Fundacji Równie. - Takie zachowania nie powinny mieć miejsca w XXI wieku w kraju, który jest demokratyczny, gdzie istotą konstytucji jest równość i tolerancja - dodała. 

TVN24 relacjonuje, że aktywiści zareagowali też na wizytę Niedzielskiego. "Jesteśmy z medykami!" - krzyczeli.

Więcej o: