Monika Pawłowska przechodzi do klubu PiS. Decyzję podjęła po rozmowie z Kaczyńskim i Morawieckim

Posłanka Monika Pawłowska potwierdziła w piątek, że przechodzi do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Dzień wcześniej parlamentarzystka poinformowała o odejściu z Porozumienia Jarosława Gowina. O tym, że Pawłowska zasili szeregi Zjednoczonej Prawicy, portal Gazeta.pl informował jako pierwszy kilka tygodni temu.

"Zrezygnowałam z członkostwa w Kole Parlamentarnym Porozumienia i partii Porozumienie Jarosława Gowina. Nie mogę akceptować destabilizacji funkcjonowania państwa dla prywatnych celów politycznych" - ogłosiła w czwartek posłanka Monika Pawłowska.

Dzień później - w piątek - w cytowanej przez Polsatnews.pl rozmowie z PAP potwierdziła, że przechodzi do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jak stwierdziła, "Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło wiele postulowanych przez przedsiębiorców i obywateli zmian w Polskim Ładzie" i "to były także jej postulaty".

Posłanka Monika Pawłowska (na zdjęciu) nie słyszała, żeby Andrzej Duda nazywał osoby LGBT ideologią Za co Pawłowska przeszła do PiS? Obietnice składał jej Mateusz Morawiecki

Pawłowska zaznaczyła, że o wstąpieniu do klubu PiS zdecydowała "po rozmowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim".

Zobacz wideo Dominika Lasota (MSK): Nasz głos jest niewysłuchiwany

Monika Pawłowska dołącza do klubu PiS

Monika Pawłowska zasiada w Sejmie pierwszą kadencję, do Sejmu dostała się z listy Lewicy jako kandydatka Wiosny. W marcu tego roku dołączyła do Porozumienia Jarosława Gowina. Kilka tygodni temu informowaliśmy, że parlamentarzystka dołączy do obozu Zjednoczonej Prawicy. W piątek po południu podawaliśmy w Gazeta.pl, że posłanka będzie członkinią klubu PiS.

Monika Pawłowska Obóz PiS zyska dodatkowy głos w Sejmie. Była posłanka lewicy znów zmieni barwy

"Ma dołączyć do klubu PiS, ale prawdopodobnie jeszcze nie do samej partii. Cena? Wedle naszych informacji ma ona obiecane wysokie miejsce w swoim okręgu w przyszłych wyborach parlamentarnych. Ponadto jej współpracownicy mają otrzymać stanowiska w SIM-ach, czyli Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych na Lubelszczyźnie" - pisał dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek.

Klub PiS po dołączeniu Moniki Pawłowskiej będzie miał 228 posłów. Koło Porozumienia skurczy się do pięciu parlamentarzystów.

Więcej o: