Morawiecki i Sasin unikają komentarzy ws. 900 osób powiązanych ze ZP w państwowych spółkach

Premier Mateusz Morawiecki i minister Jacek Sasin unikają udzielania komentarzy w sprawie cyklu artykułów "Partia i Spółka". Zgodnie z doniesieniami mediów, w spółkach Skarbu Państwa jest zatrudnionych co najmniej 900 osób związanych ze Zjednoczoną Prawicą.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Partia i Spółki. Sieci powiązań polityków prawicy w państwowych spółkach [INFOGRAFIKI]" - w "Gazecie Wyborczej" pod TYM linkiem.

O komentarz w sprawie doniesień mediów, dotyczących obsadzania osób związanych ze Zjednoczoną Prawicą w spółkach Skarbu Państwa, chciał w środę zapytać reporter TVN24 - jednak bezskutecznie. Zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i minister Jacek Sasin, nie odpowiedzieli na zadane pytanie i w milczeniu ominęli dziennikarza.

Zobacz wideo Gowin o "tłustych kotach". „Roiło się od prezesów spółek Skarbu Państwa. Obiecywali posłom pomoc"

Premier Morawiecki i Jacek Sasin unikają pytań o 900 osób powiązanych ze Zjednoczoną Prawicą, które znalazły zatrudnienie w państwowych spółkach

W sprawie głos zabrał za to polityk Prawa i Sprawiedliwości Leonard Krasulski, który stwierdził, że "widocznie tylu jest zdolnych ludzi, przygotowanych merytorycznie w PiS-ie". Ocenił także, że "patrząc na wyniki, nic go nie niepokoi w spółkach".

Do słowa Krasulskiego odniosła się posłanka Koalicji Obywatelskiej Izabela Leszczyna, która uznała je za "kłamstwo". - Dowodem jest fakt, że za naszych czasów dywidendy do budżetu państwa stanowiły 8-9 miliardów złotych. W czasach PiS to jest około miliarda złotych. Porównajmy też okresy. W naszych czasach kryzys, w czasach PiS prosperity gospodarcza - powiedziała w rozmowie z TVN24. 

Grzegorz Braun, poseł KonfederacjiGrzegorz Braun po raz kolejny wykluczony z posiedzenia Sejmu.

Cykl artykułów "Partia i Spółki"

Ze śledztwa przeprowadzonego przez "Gazetę Wyborczą", Onet.pl i Radio Zet wynika, że w spółkach Skarbu Państwa posadę ma co najmniej 900 osób związanych z rządem. Ponad sto to ludzie z otoczenia premiera Mateusza Morawieckiego, a co najmniej 40 ma powiązania z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Media ujawniły także, że w spółkach znajdują się także osoby związane z ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym Zbigniewem Ziobro, Joachimem Brudzińskim czy ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem.

Mariusz KamińskiWątpliwości w sprawie zdjęć z konferencji. Pokazano kadr z nagrania z 2016 roku

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Partia i Spółki. Sieci powiązań polityków prawicy w państwowych spółkach [INFOGRAFIKI]" - w "Gazecie Wyborczej" pod TYM linkiem. 

Więcej o: