Poseł: "Nie ma chorych? Wsadzamy manekiny". Banalne wyjaśnienie do zdjęć Niedzielskiego

Media społecznościowe obiegły w ostatnich dniach zdjęcia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z wizyty w pomieszczeniach przypominających sale szpitalne. Zamiast pacjentów, w łóżkach leżały manekiny. Niektórzy użytkownicy sieci odebrali to jako dowód na fakt, że rząd szerzy nieprawdziwe informacje na temat pandemii. Tymczasem szef resortu uczestniczył tego dnia w otwarciu Centrum Symulacji Medycznej w Sanoku.

Zdjęcie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z manekinem w tle opublikował w sieci m.in. Piotr Sterkowski, zastępca dyrektora Biura Koła Poselskiego Konfederacji.

"Nie ma chorych? Wsadzamy manekiny" - napisał. "Tak wygląda pacjent po 4 dawkach. Kukiełka na sznurkach" - ironizował z kolei poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Adam Niedzielski na otwarciu Centrum Symulacji Medycznej

Tymczasem to i inne dostępne w sieci zdjęcia z manekinami i Adamem Niedzielskim zostały wykonane 21 września w Sanoku w trakcie otwarcia Centrum Symulacji Medycznej.

Jak relacjonowało Starostwo Powiatowe w Sanoku, "w uroczystości wziął udział m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, który pogratulował władzom uczelni pięknego i funkcjonalnego obiektu, zaznaczając, że standard kształcenia w Sanoku nie odbiega od standardów międzynarodowych".

Urzędnicy podkreślali, że "centrum wyposażone jest w kilkanaście innowacyjnych sal, m.in.: salę szpitalnego oddziału ratunkowego, opieki pielęgniarskiej, sale symulacyjne, aule, pracownie biochemii i mikrobiologii, anatomii i fizjologii".

"Kształcenie ratowników medycznych i pielęgniarek od wielu lat odbywa się w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka na najwyższym poziomie. Rozwój uczelni to gwarancja rozwoju miasta, dla Sanoka to też atut i przepustka do rozwoju" - komentował w mediach społecznościowych burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski. 

Zobacz wideo Co mówią niezaszczepione osoby, które przez COVID trafiają do szpitala?
Więcej o: