Andrzej Duda nie ma powodów do radości. Większość Polaków źle ocenia jego prezydenturę [SONDAŻ]

Ponad połowa Polaków negatywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster.
Zobacz wideo Rzecznik Komisji Europejskiej: Wzywamy polskie władze, by ludzie na granicy mieli zapewnioną pomoc

Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu", tylko 18 proc. respondentów ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy zdecydowanie dobrze, a 21 proc. - raczej dobrze. To oznacza, że 39 proc. ankietowanych jest zadowolonych z tego, jak głowa państwa wypełnia swoje obowiązki.

Natomiast 17 proc. osób ocenia pracę Andrzeja Dudy raczej źle, a zdecydowanie źle - aż 41 proc. Łącznie daje to 58 proc. niezadowolonych respondentów. "Ten sondaż to wizerunkowa klęska Andrzeja Dudy" - podkreśla "Super Express".

Niezdecydowanych jest 8 proc. badanych.

Zdjęcie ilustracyjne21 medyków chce pomóc migrantom przy granicy. Stanowcza odpowiedź z MSWiA

Jak wygląda sytuacja wśród partii politycznych?

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że jeśli wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłoby je Prawo i Sprawiedliwość, ale nie miałoby szans na samodzielne rządzenie. Oddanie głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało bowiem 36,5 proc. badanych.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze: Koalicja Obywatelska (23 proc.), Polska 2050 (11,6 proc.), Konfederacja (7,1 proc.), Lewica (6,4 proc.) oraz PSL (5,3 proc.).

Posiedzenie Sejmu (zdjęcie ilustracyjne)PiS zalicza spadek, ale nadal jest na prowadzeniu. Zyskuje Polska 2050 [SONDAŻ]

Więcej o: